TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Czerwiec 16, 2015 | 2:29

Tekst o kabotynizujących lewakach w sztuce wysokiej:) dotyczy wprawdzie bezpośrednio Izraela i przeznaczony był głównie dla mojego serwisu TELAWIW Online, ale każdy trzeźwy na umyśle wie, że sprawa ma wymiar uniwersalny i sięga też szeroko nad Wisełkę; więc puszczam go i tutaj.

@

TELAWIW OnLine: Nowy rząd Netanjahu postanowił wziąć się za rozbestwione od dawna lewactwo w sektorze wysokiej kultury…, będacym rodzajem dotowanej przez państwo niszy przelewającej się od kabotyństwa. Na pierwszy ogień poszedł arabski teatr w Hajfie „Al Midan”, któremu min. oświaty Bennett odciął kasę na wystawianie sztuki – opartej na autentycznym fakcie – o palestyńskim terroryście, który zamordował bestialsko żołnierza Cahalu. Rzecz jasna, akcentowane jest „ludzkie oblicze” tego bandziora.

Z kolei min. kultury Miri Regew zamroziła dotację dla arabskiego teatrzyku dla dzieci „Elmina” w Jaffo (południowy Tel Awiw) – którego szefuńcio i aktor Norman Issa odmówił występowania w Judei/Samarii. Przeciw tym „okrutnym ingerencjom cenzury” protestowało ostatnio w „Magazynie 2” w starym porcie w Jaffo paruset przedstawicieli świata artystycznego…No i aktor&reżyser Oded Kotler bluznął, że Likud wyniesiony został do władzy przez „hołotę”.

Ne trzeba dodawać, że incydent ten jest od paru dni tematem numer jeden (…) – przy czym zanosi się już na kolejną aferę…Tym razem chodzi o „ludzkie oblicze” Igala Amira – skurwiela, który zamodował Icchaka Rabina – akcentowane w filmie dokumentalnym, mającym ujrzeć światło dzienne na ruszającym 9 lipca festiwalu filmowym w Cinematece jerozolimskiej. Także i ta impreza finansowana jest przez nieszczęsnego podatnika izraelskiego.

Ten filmik koprodukcji „rosyjsko-łotewsko-izraelskiej”… (sfinansowany przez resort kultury Rosji i mówiony głównie po rosyjsku) – to razgawory opiewające piękną duszyczkę tego ścierwa z jego miejscową mamusią Geulą, no i z pochodzącą jeszcze z Sojuza małżonką Larisą Trimbowler (zidiociała filozofka – pobrali się w pierdlu Ramle). Zgodnie z intencjami autorów chodziło o ukazanie „dobra i zła występujących zgodnie w naturze ludzkiej”.Reklama

Reklama

Treści chronione