TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 23, 2015 | 11:53

TELWIW OnLine: JOM KIPUR – w IL od wczoraj do środy wieczór zero ruchu kołowego, połączeń lotniczych i mediów elektronicznych (poza internetem).

TELAWIW OnLine: Po poniedziałkowych izraelsko-rosyjskch rozmowach politycznych i wojskowych – za dwa tyg. spotkają się zastępcy Eizenkota i Gierasimowa, żeby ustanowić mechanizm koordynacji w celu uniknięcia przypadkowych starć w b. Syrii. Powstanie chyba jakaś „komisja robocza” z odpowiednikiem „czerwonego telefonu” z czasów zimnej wojny…

TELAWIW OnLine: Brytyjski min. obrony Michael Fallon zaprzeczył, jakoby Londyn nawiązał rozmowy z Rosjanami ws. ich aktywności militarnej w Syrii. Wg niego działania rosyjskie są nader szkodliwe, a RAF powinien nasilić naloty na IS w dawnym Iraku i rozszerzyć je też na obszary syryjskie.

TELAWIW OnLine: W Hebronie zastrzelona terrorystka arabska, która usiłowała zamordować nożem jednego z żołnierzy na checkpoincie. Abu-Mazen znów coś bajdurzy, że zadymy na Wzgórzu Świątynnym mogą doprowadzić do wybuchu 3. intifady. To pilnuj się, facet lepiej, żeby nie „wybuchła”, bo sam wiesz najlepiej, że ciebie pierwszego by zmiotła (…).

TELAWIW OnLine: 22 bm. minęło 8 lat od śmierci pantomimisty wszech czasów, Marcela Marceau (właść. Mangel) – którego ojca, koszernego rzeźnika i śpiewaka z Będzina, szkopy zamordowali w Auschwitz. Marceau w przebraniu skauta w czasie okupacji przeprowadzał żydowskie dzieci z Francji przez Alpy do Szwajcarii i na południe do Hiszpanii (w krytycznych momentach mimiką nakazywał ciszę…). Stworzył nieśmiertelną postać clowna Bipa w pasiastej koszulce i z nieodłącznym kapeluszem z kwiatkiem.

TELAWIW OnLine: Węgrzy zamieszczają ogłoszenia w prasie libańskiej i jordańskiej, że uchodźcy syryjscy nie są u nich mile widzianymi gośćmi…Także Duńczycy (niezbyt kojarzeni z dawnymi demoludami…) nadal trąbią w tych mediach, że obcięli o 50% zasiłki dla migrantów. W Libanie i Jordanii w obozach przejściowych koczuje z 3 mln Syryjczyków.

TELAWIW OnLine: Policja turecka zablokowała pod Stambułem kilkuset Syryjczyków idących awaryjnym pasem autostrady po nocy spędzonej na jej poboczu…Przedtem od paru tygodni koczowali na głównym dworcu autobusowym w Stambule, chcąc dostać się do głównego „punktu przerzutowego” w Edirne w płn.-zach. części Turcji. Niemcy zaoferowali Turkom sporą kasę za przytrzymywanie migrantów.

TELAWIW OnLine: „Pig-Gate” nad Tamizą…Premier Cameron obsobaczony, że za młodu zażywał twardych narkotyków i – chcąc przystąpić do elitarnej korporacji studenckiej w Oxfordzie – „zadał się erotycznie z martwą świnią”. Ten obsceniczny ”motyw” pochodzi ze świeżo wydanej biografii Camerona, za którą stoi mega forsiasty lordziu…, Michael Ashcroft – jeden z czołowych Torysów, pominięty w nominacjach na eksponowane posadki…

TELAWIW OnLine: Turecki prezio Erdogan pofatyguje się w środę do Moskwy, żeby pogadać z Putinem o rosyjskich aspiracjach w byłej Syrii. Przy okazji otwarty zostanie znowu katedralny meczecik – ponoć największy w Europie – stojący w Moskwie od 1904, ale w 2011 zdemolowany, a obecnie odremontowany i monstrualnie rozbudowany.

JESZCZE ROCZEK Z NOBLISTĄ.

https://youtu.be/4fhpVnheSOk

TELAWIW OnLine: Seria sukcesów Obamy na arenie światowej zapoczątkowana została jego przemówieniem pod hasłem „Nowy początek” wygłoszonym w 2009 roku na uniwersytecie w Kairze. Świeżo upieczony noblista pokojowy wezwał wówczas świat arabski do współpracy i reform demokratycznych, w których istotną rolę mieli odgrywać islamiści. W praktyce okazało się, że był to sygnał wywoławczy dla tzw. arabskiej wiosny, w ramach której zginęły dotychczas setki tysięcy ludzi, miliony innych uciekły z domów, no i rozpadły się cztery państwa: Syria, Irak, Libia i Jemen. Wychodzi na to, że Liga Arabska liczy już tylko 18 państw, ale noblista ma jeszcze przed sobą cały owocny roczek urzędowania w Białym Domu.Reklama

Reklama

Treści chronione