TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Luty 5, 2018 | 11:20

TELAWIW OnLine: Premier Netanjahu powiedział dziś, że Izrael współpracuje z innymi krajami, w tym także z Polską – w utrwalaniu pamięci o Holokauście. Wg mnie Bibi potwierdził w ten sposób, że prowadzone są zakulisowe kontakty na wysokim szczeblu z Warszawą w celu rozładowania kryzysu. Łatwo się domyślić, że taki charakter będzie też miała planowana na najbliższe dni wizyta izraelskiego min. oświaty Bennetta nad Wisłą.

@

UPDATE: Polska wycofała się z udziału w ruszających jutro w TLV Międzynarodowych Targach Turystycznych (IMTM) – protestując przeciwko izraelskiemu stanowisku ws. ustawy o IPN.

UPDATE: Polska odwołała planowaną na środę wizyte izraelskiego min. oświaty Bennetta z powodu jego dzisiejszej wypowiedzi świadczącej, że Jerozolima nadal domaga się skorygowania ustawy o IPN.

UPDATE: Wg premiera Morawieckiego – Warszawa pospiesznie zatwierdziła ustawę o IPN, bo „Putin wykorzystał wizytę Netanjahu w Moskwie, żeby wygłosić antypolskie prowokacyjne oświadczenie”. Takie info podała wieczorem publiczna tv w Izraelu; jeśli to prawda, to naprawdę nie widzę związku.

 Reklama

Reklama

Treści chronione