TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Czerwiec 23, 2015 | 11:11

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 23/06/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Peres 2 godziny rozmawiał na Kremlu z Putimem „o Iranie i terrorze” @ Główny mułła perski Chamenei wyklucza zamrożenie programu A; Kolejna rakieta odpalona z Hamastanu w stronę Aszkelonu, zero ofiar; WikiLeaks: NSA podsłuchiwała 3 ostatnich prezydentów Francji-elegancji…Chiraca, Sarko i Hollande.

TELAWIW OnLine: Wg WikiLeaks Saudyjscy dyplomaci w Chartumie informowali w tajnej depeszy z lutego 2012, że Iran przysłał do Sudanu sprzęt do wzbogacania uranu (wirówki). Przypuszczalnie Persowie chcieli tam realizowac część swojego programu atomowego, ale jesienią tego samego roku Izraelczycy w ataku z powietrza rozwalili im te zabawki w Sudanie…

TELAWIW OnLine: Afgański Taliban rozpoczął szeroką ofensywę na północy i południu – podobno wspiera go 7000 dżihadystów z całego świata, w tym IS.

TELAWIW OnLine: Asadowcy zrzucili z helikopteru na przepełniony meczet w Aleppo „morska minę”… – zabijając z 19 ludzi i wielu raniąc. Ciężki pocisk przebił kopułę dachową i eksplodował pośrodku siejąc śmierć i zniszczenie (jak to się mówi w eleganckim świecie)…W ostatnim czasie armii reżimowej wyczerpały się najwyraźniej zapasy „bomb beczkowych” (też miejscowy „patent”), więc sięgnęła do nie naruszonych dotąd zasobów marynarki wojennej.

TELAWIW OnLine: Na „efekcie Snowdena” zyskały izraelskie i europejskie firmy ds. cyberbezpieczeństwa, bo wyszło na jaw, że amerykańskie serwisy współpracują z NSA – ocenia (w Al Monitor) były funkcjonariusz Mossadu Haim Tomer. Wg niego Izraelczycy – pod względem cyberataków – są wprawdzie słabsi od USA, Chin i Rosji, ale we wszystkim, co dotyczy bezpieczeństwa informatycznego pozostawili tamtych daleko w tyle (…).

TELAWIW OnLine: Według izr. ekonomicznej gazety The Marker – na IL przypada 10% światowego rynku cyberbezpieczeństwa szacowanego na 60 mld $.

TELAWIW OnLine: W północnej Hiszpanii posiołek „Castrillo Matajudios” (Obozowisko zabitych Żydów” przemianował się na „Castrillo Mota de Judíos” (Wzgórze Obozowiska Żydów). Mieszkańcy uważają się za potomków żydowskich konwertytów, którzy chcieli przypodobać się inkwizycji, żeby uniknąć stosików itepe… (stąd pierwotna nazwa bardziej papieska od papieża…). Swoją drogą, niesamowite są te strzępy historii europejskiej.

TELAWIW OnLine: Kurdowie z YPG odkryli koło zdobytego niedawno przygranicznego miasta Tal Abyad 400 metrowy tunel podziemny, którym IS przerzucał zagranicznych ochotników z Turcji do swego kalifatu w b. Syrii.

 TELAWIW OnLine: Amerykanie płacą po 250-400 $ szkolonym przez siebie powstańcom syryjskim, którzy mają kiedyś obalić reżim Asada…Liczba tych bojowników oceniana jest na 6000.

TELAWIW OnLine: Armia egipska drąży na Synaju wzdłuż granicy z Hamastanem rów głęboki na 20 m mający utrudniać budowę podkopów przemytniczych służących do przerzutu broni i terrorystów.

TELAWIW OnLin: Dzikusy IS puścili w sieci kolejne nagrana wideo z egzekucjami mające złamać morale przeciwników. Tym razem zamordowali 16 jeńców (otumanionych narkotykami) na 3 sposoby: upychając ich w aucie i rozwalając go pociskiem RPG; w klatce zatopionej w basenie z mętną wodą i obwiązując im szyje lontami ze zdetonowanymi po chwili ładunkami…

TELAWIW OnLine: Lawinowo rośnie rola kobiet w ostatnich produkcjach hollywoodzkich i to wcale nie tylko w komedyjkach na tzw. kanikułę…Widać to chyba najlepiej w najnowszym filmiku akcji odmiany post-apokaliptycznej „Mad Max: Na drodze gniewu”, gdzie baby ostro dają popalić zakapiorom.

Feministycznym ciągotom opiera się tylko 85-letni twardziel Clint Eastwood, który po super „Snajperze amerykańskim” zabiera się do kręcenia kolejnego męskiego filmu pt. „SULLY”. Tom Hanks ma tam zagrać słynnego kapitana samolotu Chesley “Sully” Sullenbergera, który w 2009 wodował na Hudson…Reklama

Reklama

Treści chronione