TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Luty 26, 2015 | 10:50

KOMPUTEROWIEC OD ŚCINANIA GŁÓW.

@ TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA – 26/02/2015

TELAWIW OnLine: Zamaskowany skurwiel z IS zwany „dżihadowskim Johnem” – ścinający nożem komandoskim głowy jeńcom – zidentyfikowany został, jako ok. 25-letni londyński Arab Mohammed Emwazi, programista komputerowy, absolwent University of Westminster… Komentujcie to sami, bo mnie się w tym wypadku trzymają najwyżej na jakieś niestrawne bluzgi.

TELAWIW OnLine: Mnożą się histeryczne ataki ludzi Obamy na Netanjahu przed jego wystąpieniem w Kongresie 3 marca (jeszcze nigdy tak wielu nie gadało tyle o przemówieniu, którego jeszcze nie było…). Wczoraj Susane Rice oznajmiła, że wystąpienie Netanjahu nt. Iranu będzie ”destruktywne dla stosunków Izrael-USA” (wg Fox News musiała się czegoś ochlać).                                                                                                            

Z kolei wytrawny polityk John Kerry oznajmił w Senacie, że Netanjahu wcale nie jest taki nieomylny, za jakiego uchodzi, bo  popełnił już kiedyś błąd, popierając inwazję na Irak (za „Dabju” Busha). Wcześniej Kerry stwierdził, że BIBI w ogóle nie wie, o czym jest mowa w rokowaniach z Iranem, na co IL odpowiedział w stylu: a właśnie, że wiemy i to wcale nie od was…

TELAWIW OnLine: Awiw Giefen, rockman izraelski (lewus) – padł ostatnio ofiarą swojej głupoty. Chlapnął coś przeciw Netanjahu, używając kolokwializmu hebrajskiego „kibinimat” – dodawanego przeważnie do „wyrzucić” – pochodzącego z rosyjskiego „k jeb*nej maci”. Teraz się tłumaczy, palant jeden, że gadał slangiem, nie znając pierwotnego znaczenia tego wyrażenia.

TELAWIW OnLine: Kolejne niepewne niestety info, że udało się utłuc bonzę IS Bagdadiego – tym  razem w nocnym nalocie koalicji, w którym zginęło 17 dzikusów na granicy iracko-syryjskiej w mieście Al-Qaim.  

TELAWIW OnLine: Julie Bishop, szefowa australijskiego MSZ, głęboko ubolewa, że 30-40 islamskich panienek z V Kontynentu wyparowało do IS w Syrii/Iraku, żeby robić tam za tzw. oblubienice dżihadu. Łącznie z Australii wyparowało do „Syriaqu” co najmniej 120 osób.

TELAWIW OnLine: W związku z eskalacją ataków antysemickich w Europie – 100 rabinów europejskich (EJA) – obradujących wczoraj w Pradze – poddano wstępnemu szkoleniu z samoobrony i pierwszej pomocy.

TELAWIW OnLine: Do Sądu Okręgowego w Waszyngtonie wpłynęła skarga przeciwko Niemcom, które odmawiają zwrotu dzieł sztuki i średniowiecznych judaiców wydartych za bezcen Żydom w 1935 roku. Chodzi o „Skarb Guelpha”, którego wartość wyceniana jest na 226 mln USD. Strona niemiecka twierdzi 2(oczywiście), że kolekcja sprzedana została hitlerowcom dobrowolnie…

TELAWIW OnLine: Perskie dowództwo wojskowe grozi ”zrównaniem z ziemią TLV i Hajfy – jeśli Izraelczycy zaatakują ośrodki ”A” w Iranie”. Premierowi Netanjahu przydadzą się zapewne takie ”cytaty” do przemówienia o Iranie, które 3 marca wygłosi w Kongresie USA… Dodam życzliwie na użytek perskich mułłów, że paluchem w brudnym bucie ruszyć by nie zdążyli, gdyby co…

TELAWIW OnLine: W Ammanie podpisana została dziś izraelsko-jordańska umowa o budowie kanału między dwoma morzami – Czerwonym i Martwym (leżącym w głębokiej depresji). Poza walorami turystycznymi etc. na brzegach wykwitnąć mają hydroelektrownie i odsalarnie wody morskiej – dodam tylko na wszelki wypadek, że z 30 lat temu mieli zacząć budować metro w TLV, ale skończyło się tylko na wmurowaniu aktu erekcyjnego…Reklama

Reklama

Treści chronione