TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Maj 12, 2015 | 6:48

MÓJ DROGI KANCLERZU.

TELAWIW OnLine: Szwecja 2.0 to najbardziej przesiąknięte antyizraelizmem państwo Europy. Głównym powodem nie jest tylko zmasowany napływ Arabów i in. muzułmanów do tego kraju…W latach II wojny Szwedzi niemal do ostatniej chwili kolaborowali z Hitlerem, dostarczając mu surowców i taboru kolejowego, za co Amerykanie chcieli ich nawet zbombardować….

Także w sensie „programowym” Sztokholmowi było po drodze z Berlinem. W 2007 wygrzebano w archiwach list zaczynający się „Mój drogi kanclerzu” – który szwedzki król Gustav V napisał do Hitlera jesienią 1941, wynosząc pod niebiosa jego zasługi związane z napaścią na ZSRR; życzył mu sukcesów w „walce z komunizmem będącym największym zagrożeniem dla Europy”.

Korespondencja między Guciem i Adolfem nie była żadnym ewenementem, zaś ten koronowany przygłup nie był jakimś „marnotrawnym synem”, lecz wyrażał nastroje dominujące w elitach swojego narodu. Przecież nawet reżyser Ingmar Bergman opowiedział kiedyś w wywiadzie, że jako młody chłopak jeździł na poziomki…do Niemiec i sympatyzował z hitleryzmem.

Urokom tym nie oparł się też bratanek królewski – hr. Folke Bernadotte, który pod koniec wojny pisał do Himmlera, że „tak samo jak i on nie znosi Żydów”. Tenże Bernadotte kierował akcją „Białe Autobusy”, w ramach której Szwedzi uratowali co najmniej 15 tysięcy więźniów, w tym wielu Żydów, wywożąc ich z niemieckich obozów śmierci pomalowanymi na biało autobusami MCK.

Po wojnie Bernadotte, jako specjalny wysłannik ONZ do mandatowej Palestyny wysługiwał się też Brytyjczykom w charakterze tajnego agenta. Prowadził przy tym krecią robotę na rzecz Arabów w konflikcie z Żydami o przyszły status Jerozolimy, za co zresztą zainkasował „czapę”od ekstremistów żydowskich z podziemia Lechi 17 września 1948 w Jerozolimie…

Czwórka zamachowców czekała w jeepie ustawionym na istniejącym do dziś niewielkim parkingu przy ulicy Palmach 18. Jadącemu białym de soto Bernadotte wpakowano 50 kul z nomen omen niemieckiego Schmeissera. Są tam nadal kamienne schodki (obrośnięte krzakami), którymi główny napastnik uciekł po niemal całkowitym opróżnieniu dwóch magazynków.Reklama

Reklama

Treści chronione