TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Sierpień 8, 2017 | 4:38

OBIETNICA PORANKA.

TELAWIW OnLine: Świeża jak poranek londyńska panienka przylatuje do Izraela, żeby odszukać Araba Muhammada, który kiedyś w czasach brytyjskiego mandatu nad Palestyną serwował herbatkę z biszkoptami oficerom Jej Królewskiej Mości. Jednym z tych dżentelmenów był jej rodzony dziadek, który przedtem ratował Żydów w Bergen-Belsen.

W Palestynie dziadunio niestety zresetował nastawienie i zaczął pomagać szlachetnym Arabom w walce narodowowyzwoleńczej ze zwyrodniałymi Żydami. Jego uduchowiona wnusia – już na naszych oczach – z niezwykłym poświęceniem pomaga dżihadowskiemu Hamasowi w przemycie broni podziemnymi tunelami z egipskiego półwyspu Synaj do Strefy Gazy.

Mowa o brytyjskim 4-częściowym miniserialu pt. „Obietnica” nakręconym z parę lat temu przez Channel 4 i dostępnym na YouTube. Oglądamy z rosnącym niesmakiem akty przemocy „żołdaków izraelskich” wobec palestyńskich niewiniątek, nie wiedzących co to terror 🙂 – przebijane migawkami o żydowskim terroryźmie wymierzonym w dżentelmenów od mandatu UK.

Reżyserem tego badziewia określonego w swoim czasie przez The Timesa jako ”telewizyjny dramat roku” – jest Peter Kosminsky. Podstawową wiedzę o konflikcie bliskowschodnim zaczerpnął od lewackiego izraelskiego NGO-sa „Przełamać milczenie” – finansowanego z funduszy europejskich i szkalującego na chama żołnierzy Cahalu (IDF) za granicą.

Przełamujący milczenie” pacyfiarze robią za dobrych Izraelczyków, bo służyli w wyborowych jednostkach Cahalu etc. – na podobnej zasadzie Piterek to nie byle ch. od delegitymizacji IL; jego dziadek był polskim Żydem, a babcia uciekła przed Anschlussem.

© 2017 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama

Reklama

Treści chronione