TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Maj 4, 2019 | 4:07

PODSUMOWANIE rozwoju WYDARZEŃ do 17 czasu miejscowego.

TELAWIW OnLine: Cahal (IDF) ostrzeliwuje z powietrza i kieruje ogień czołgowy na pozycje islamskich dzikusów palestyńskich w Hamastanie po tym, jak odpalono stamtąd od rana ok. 150 rakiet na cywilne cele w południowym Izraelu. Żelazne Kopuły strąciły kilkadziesiąt pocisków mogących spowodować masowe straty w ludziach, głównie w obu portowych miastach – w Aszkelonie i Aszdodzie.

Po południu helikoptery IAF nasiliły ataki w centralnym Hamastanie, gdzie wyrzutnie rakietowe rozmieszczane są celowo w skupiskach ludności cywilnej (…). Netanjahu zwołał narady z czołówką wojskowo-wywiadowczą w sztabie generalnym w Kiria/TLV. Islamiści odpalili rakiety także na miejscowości oddalone o 30-40 km od Strefy Gazy (Kiriat-Gat i Beit-Szemesz). Po naszej stronie 80-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna ciężko ranni.

Od wczoraj 5 zabitych i 7 rannych Palestyńczyków w Hamastanie; nadal nie wiadomo, czy IL nie będzie zmuszony już teraz rozwalić całej czołówki islamskiej w Hamastanie, co mogłoby też zakłócić konkurs Eurowizji…@ TELAWIW OnLine jest jedynym profesjonalnym i niezależnym źródłem informacji – w polskim obszarze językowym – na temat Izraela i atrakcyjnych okolic. 🙂Reklama

Reklama

Treści chronione