TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Maj 7, 2015 | 10:46

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA 07/05/15

TELAWIW OnLine: Wcale bym nie chciał, żeby w UK labourzysta Miliband pokonał w dzisiejszych wyborach konserwatystę Camerona. Jak znam życie, mający żydowskie korzenie Miliband – w ramach znanego też nad Wisełką syndromu – zacząłby z mety udawadniać, że w sporze izraelsko-palestyńskim jest za, a nawet przeciw…tym wstrętnym militarystom syjonistycznym :).

TELAWIW OnLine: Cygański król Dorin Cioba z Rumunii sforsował jakimś cudem upierdliwe urzędolstwo na lotnisku Ben-Guriona nie chcące uznać go za VIPa… Odwiedzi dziś wystawę foto z życia Romów w Muzeum Sztuki w Ramat-Ganie pod TLV. W IL można dziś zaliczyć za darmo 70 muzeów.

TELAWIW OnLine: John Kerry pojawił się w Rijadzie, żeby spróbować ukoić skołatane nerwy Saudów w związku z planowanym układem atomowym z Persami. Amerykanie chcą podobno m.in. zaproponować szejkom naftowym utworzenie „tarczy antyrakietowej”… – Obama zaprosił już nawet zatokowych przywódców arabskich na rozmowy w tej sprawie do Camp-David.

TELAWIW OnLine: W niedzielę mija dokładnie 10 lat od odsłonięcia Pomnika Holokaustu w centrum Berlina – usytuowanego między Bramą Brandenburską i dawną kancelarią rzeszy. Ten labirynt na powierzchni równej 3 boiskom piłkarskim – składający się z 2711 betonowych bloków – odwiedzany jest każdego roku przez pół miliona Niemców i obcokrajowców.

TELAWIW OnLine: Zaprzysiężenie nowego rządu Netanjahu – w najbliższą środę w Knesecie. Zarówno gołąbeczki w Ramallah, jak hamasowcy w Gazie – pierniczą jakieś ciemnoty („rząd wojny, konfrontacji, osadnictwa”). Powiem skrótowo – niech wam to przetłumaczy jakiś gorliwy arabista z UW 🙂 – z Izraelem można się dogadać tylko po dobroci; inaczej macie przesrane na kolejnych 100 lat.

TELAWIW OnLine: Saudowie zgodzili się (pod naciskiem USA) na 5-dniowe zawieszenie broni w Jemenie, żeby umożliwić pomoc humanitarną dla ludności cywilnej. Na razie nie wiadomo jednak, czy i kiedy rozejm tak naprawdę wejdzie w życie…

TELAWIW OnLine: Ban Ki-Mun oznajmil, że po zaprzysiężenu nowego rządu w Jerozolimie postara się zbadać, czy istnieją „realne opcje” wznowienia procesu pokojowego między Izraelem i Palestyńczykami.

TELAWIW OnLine: Amerykanie zaczęli szkolić na terenie Jordanii umiarkownych powstańców syryjskich mających walczyć z hordami IS.

TELAWIW OnLine: Obama powinszował Netanjahu utworzenia nowego rządu, który zostanie oficjalnie zaprzysiężony w najbliższą środę.

TELAWIW OnLine: Kubilik strzeliła przejmujący wywiadzik z gazetkowym satyrykiem Ogórkiem, którego uwiera zbieżność nazwisk z kandydatką do prezydentury. Na tej zasadzie, to co ja mam powiedziec, gdy w necie wyskakuje mi…turecka wokalistka… Jehan Barbur :)…

https://www.youtube.com/watch?v=lFd51vpqVWM

@Reklama

Reklama

Treści chronione