TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Czerwiec 9, 2015 | 10:39

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 09/06/15

TELAWIW OnLine: Premier Netanjahu ponownie ostrzegł dziś wieczorem, że zniesienie sankcji wobec Iranu umożliwiłoby temu państwu wpakowane miliardów dolców w program atomowy oraz dalszą ekspansję terytorialną na BW i sponsorowanie terroryzmu. W odniesieniu do Palestyńczyków premier zaznaczył, że zgadza się na rozwiązanie dwupaństwowe, ale „Palestyna” musiałaby być zdemilitaryzowana i uznać oficjalnie Izrael, jako państwo żydowskie (a nie dwunarodowe mające przyjąć z parę milionów „uchodźców” itp. kocopały)…

TELAWIW OnLine: Umiarkowani rebelianci (czyli nie-islamiści) zdobyli jeden z głównych bastionów reżimowej armii Asada – bazę „Liwa 52” w południowej Syrii, 100 km od Damaszku.

TELAWIW OnLine: Dowódca US Army Martin Dempsey omawiał w Izraelu kwestie dotyczące perskiego atomu i sytuacji w Syrii/Iraku. Przy okazji ujawniono, że w czwartek – zaliczył błyskawiczną wzytę w IL szef CIA John Brennan, który przedtem zapewniał w CBS, że „współpraca wojskowa i wywiadowcza USA-Izrael pozostaje ścisła, mimo konfliktu ws. „A” w Iranie”.

TELAWIW OnLine: Izraelski min. obrony Mosze Jaalon powiedział w trakcie dzisiejszych oficjałek z Dempsey’em, że w Syrii jest jakieś 30 hord terrorystycznych i całkiem możliwe, iż po upadku rezimu Asada Izrael będzie zmuszony je zniszczyć. Jest to pierwszy tego rodzaju komunikat Jerozolimy nawiązujący do sytuacji na terenie upadłego państwa syryjskiego.

TELAWIW OnLine: Hongkong ostrzega przed wyjazdami turystycznymi do Korei Południowej, gdzie 7. z kolei osoba zmarła na MERS, a 95 jest chorych.

TELAWIW OnLine: Izraelczycy pokazali dziś ulepszonego drona-samobójcę typu Harop UAV – odpalanego z lądu lub morza – mogącego latać na dalekie dystanse; sześć godzin w powietrzu z głowiczką 15-kilogramową.

TELAWIW OnLine: Sarkozy w IL zauważył ironicznie, że bez sensu jest porywanie się z bojkotem na kraj w światowej czołówce start-upów…Boss Orange S.Richard też już to skumał, bo w przyszłym tygodniu przybędzie z przeprosinami za swoje antyizraelskie głupoty do Jerozolimy. Izraelski operator komórkowy „Partner” powiązany wizerunkowo z Orange oflagował wszystkie swoje oddziały, żeby pokazać, iż mają tylko wspólne logo :).

TELAWIW OnLine: Islamskie milicje związane z IS zdobyły elektrownię w mieście Syrta dostarczającą energię do centralnej i zachodniej Libii.

TELAWIW OnLine: Obiecująca aferka w świętym kraiku – wyszło na jaw, że młody i obiecujący wicespeaker Knesetu Oren Hazan (z ramienia Likudu) był dawniej szefem „Casino Gold” w Burgas, ostro ćpał i sprowadzał gościom kurwy pęczkami…Tak przynajmniej twierdzi napastliwy wobec rządu Netanjahu komercyjny Kanał II po dogłębnej „wizji lokalnej” w Bułgarii.

 Reklama

Reklama

Treści chronione