TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Czerwiec 21, 2015 | 11:11

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 21/06/15.

TELAWIW OnLine: Premier Indii Narendra Modi uczestniczył wraz z milionami swoich rodaków w obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi…

TELAWIW OnLine: Według al-Dżaziry izraelski myśliwiec bombardujący rozwalił rakietą powietrze-ziemia drona, który roztrzaskał się w Dolinie Libanu niedaleko granicy z dawną Syrią. Izraelczycy monitorują pilnie te obszary (satelitarnie i przy użyciu bezzałogowców), żeby zapobiegać przerzutom ciężkiej broni z arsenałów Asada dla libańskiego Hezbollahu.

TELAWIW OnLine: W Jerozolimie k. Bramy Damasceńskiej Arab ugodził nożem od tyłu żandarma, który ciężko ranny w szyję zdołał jednak zastrzelić uciekającego terrorystę. Lekarze walczą o życie Izraelczyka.

TELAWIW OnLine: Szefowie MSZ Korei Płd. i Japonii – Yun Byung-Se i Fumio Kishida konferują w Tokko z okazji 50-lecia wznowienia stosunków. Relacje te przedstawiają wiele do życzenia, gdyż Japonia nadal wymiguje się od odpowiedzialności za zbrodnie wojenne popełnione w trakcie okupacji Korei w latach II wojny światowej. Tokio i Seul chcą jednak zacieśnić współpracę ze względu na rosnącą agresywność ludowych Chińczyków.

TELAWIW OnLine: Monsieur Fabius przybył wieczorem do Jerozolimy… – właściwie to nie wiadomo po co…Francja zabiega o to, żeby uregulować kwestię palestyńską na zasadach urągających wszelkiej logice, z punktu widzenia interesów bezpieczeństwa Izraela.

Dlatego właśnie utworzenie „Palestyny” w granicach z 1967 i ponowny podział Jerozolimy – nie wchodzą w rachubę. Ekipa w Ramallah nie chce nawet słyszeć o demiltaryzacji tego przyszłego organizmu państwowego… i upiera się, żeby zalać IL mlionami uchodźców palestyńskich.

Netanjahu na dzisiejszym cotygodniowym posiedzeniu rządu w Jerozolimie zapowiedział, że wszelkie naciski na Izrael nie zdadzą się na nic.

TELAWIW OnLine: W dawnej Syrii islamskie dzikusy IS zaminowali w Palmirze rejon starożytnych budowli, żeby – jak się ocenia – powstrzymać nacierających od paru dni szczególnie ostro na to miasto asadowców. Wbrew początkowym obawom, po zdobyciu Palmiry w zeszłym miesiącu dżihadyści nie spowodowali żadnych zniszczeń na terenie wykopalisk.

TELAWIW OnLine: Ekipa prezydenta Egiptu El-Sisi wyraźnie poczuła się mocniej w siodle…Świadczy o tym najlepiej wczorajsze aresztowanie w Berlinie (!) – na wniosek Kairu – korespondenta al-Dżaziry i dzisiejszy komunikat, że po 3-letniej przerwie wróci na placówkę w IL ambasador Egiptu. Ten ostatni fakt może też wskazywać, że Egipcjanie chcą włączyć się aktywnie do wysiłków dyplomatycznych na linii Izrael-Palestyńczycy.

TELAWIW OnLine: Pentagon zapowiedział, że wyśle z Niemiec do Bułgarii DWA czołgi typu Abrams, które będą uczestniczyły w manewrach NATO związanych z zaostrzeniem konfliktu z Rosją. Putin pewnie trzęsie portkami…

TELAWIW OnLine: „Konflikt na BW nie ma nic wspólngo z apartheidem” – stwierdził dziś F.W. de Klerk (który zniósł apartheid w RPA) w wywiadzie dla izraelskiego radia publicznego. Palestyńczycy i różne ich przydupasy na świecie nieustannie oskarżają Izrael o rasizm i segregację rasową, chcąc stworzyć atmosferę sprzyjającą bojkotowi (BDS). De Klerk sprzeciwił się też tego rodzaju próbom, które jego zdanem są bezsensowne.

TELAWIW OnLine: Na Expo 2015 w Mediolanie 80 kucharzy z całych Włoch upichciło najdłuższą pizzę świata Margheritę (1,6 km). Włosi chcą zachęcić…przez żołądek… UNESCO do wciągnięcia pizzy na listę światowego dziedzictwa. Pierwszy raz sporządzono margaritkę w 1889 w pałacu Burbonów w Neapolu – letniej rezydencji krolów Obojga Sycylii – dla królowej Reginy Margherity.Reklama

Reklama

Treści chronione