TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Czerwiec 24, 2015 | 10:00

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 24/06/15.

TELAWIW OnLine (flesze): W szeregach IS walczy ponad 2000 islamistów z Rassiji (głównie z Kaukazu); Turecki szef dyplomacji Mevlüt Çavuşoğlupotwierdził, że trwają rozmowy normalizacyjne z Izraelem; Speaker Bundestagu Norbert Lammert powiedział w Knesecie, że w Europie wciąż jeszcze występuje antysemityzm; Prezydent Francji Hollande zadzwonił wieczorem do Obamy, żeby usłyszeć, że NSA go nie podsłuchuje.

TELAWIW OnLine: Izraelczycy zniszczyli wyrzutnię rakietową w Hamastanie, z której wczoraj wieczorem islamska dzicz odpaliła kolejnego „Grada” na Aszkelon (wybuchł w wolnym terenie, ale mogło być inaczej). Anulowano też 500 przepustek dla mieszkańców Strefy Gazy uprawiających do odwiedzenia meczetów na jerozolimskim Wzgórzu Świątynnym z okazji Ramadanu.

TELAWIW OnLine: Jedynym tak naprawdę skutecznym aktualnie przeciwnikiem dzikusów IS są Kurdowie z YPG – którzy we wschodniej Syrii podchodzą pod miasto Ain Issa oddalone zaledwie o 50 km od Raqqa (stolica kalifaciku)… Kurdowie korzystaja z dosyć intesywnego wsparcia lotniczego koalicji pod wodzą USA. Podejrzliwi Turcy ostrzegli już nawet Amerykanów, że nie zgodzą się na utworzenie na tych terenach państewka kurdyjskiego…

TELAWIW OnLine: Szef Sochnutu Natan Szaranski przewiduje, że w 2015 z b. ZSRR (głównie z UKR) przybędzie na stałe do Izraela 15 tysięcy Żydów (5400 już przyleciało w okresie styczeń-maj, w tym 2400 z Rosji!). Szaranski podał te dane, akcentując przypadające właśnie teraz 25-lecie rozpoczęcia zmasowanej imigracji żydowskiej do IL (początkowo via PL). W latach 90. do Izraela przenioslo się z dawnego Sojuza ponad milion osób. Oby tak dalej!

TELAWIW OnLine: Australijski okręt wojenny przechwycil u wchodnich wybrzeży Afryki ponad 0,5-tonowy transporcik heroiny wartości 500 mln $, wysłany tzw. autostradą haszu z Afganu/Pakistanu. Zdolniachy te Kangury!

TELAWIW OnLine: Z powodu wysokiej fali i silnych wiatrów opóźnia się start wyczekiwanej z utęsknieniem 🙂 przez Izraelczyków „flotylli wolności” nr 3 – chcącej przełamać blokadę dżihadowskiego Hamastanu. Tym razem do Ziemi Obiecanej… wybiera się 4-5 stateczkami obwieszonymi palestyńskim gadgetami z 70 lewackich palantów z paroma arabskimi figurantami.

TELAWIW OnLine: 35-letnia Australijka, która pomagała komuś w przeprowadzce, straciła potem na parę godzin władzę w nogach. Zdaniem lekarzy zawiniły modne ostatnio (nie tylko zresztą wśród seksownych pań…) – ściśle przylegające do ciała – „skinny jeans”. Podobno zahamowały jej dopływ krwi do ud, gdy przyklękała odkurzając szafy…

TELAWIW OnLine: Amerykanie stanowczo zaprzeczają, jakoby podsłuchiwali m.in. prezydenta Hollande, (co mogło być szczególnie ciekawe ze względu na jego tajemnice alkowy, jak mawiano dawniej w powiastkach dla grzecznych dzieci). W każdym razie, Hollande na wszelki wypadek wyśle kogoś zaufanego do Washington DC, żeby wybadać co i jak.Reklama

Reklama

Treści chronione