TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Czerwiec 27, 2015 | 9:05

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 27/06/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Kerry i perski Zarif wznowili w Wiedniu rozmówki o atomie; w Izraelu 5,2-stopniowe trzęsienie ziemi – bez strat; Erdogan znów grozi, że nie zezwoli na utworzenia państwa kurdyjskiego w płn. Syrii.

TELAWIW OnLine: Kurdowie z YPG, wspierani przez Peszmergę i lotnictwo USA, odrzucili dzikusów IS usiłujących odbić miasto Kobani. Jedyna pociecha, cholera, po tych piątkowych zamachach dżihadowskich – we Francji, w Tunezji i Kuwejcie – w których zginęło 63 ludzi. Jak już mówiłem – Kurdowie to w tej chwili jedyna skuteczna zapora przed tą zarazą.

TELAWIW OnLine: David Cameron ujawnił, że większość spośród 39 ofiar zamachu w Tunezji to Brytyjczycy. Firma podróżnicza „Thomson and First Choice ” wysyła tam 10 samolotów, żeby zabrać 2500 turystów brytyjskich. W UK rośnie obawa przed atakami terrorystycznymi na zakłady przemysłowe w rodzaju tego piątkowego we Francji (dżihadysta chciał podpalić zakłady chemiczne)…

TELAWIW OnLine: Disneylandy zakazały od przyszłego tygodnia używania na swoim terenie wysięgników do selfie (podobnie jak wiele muzeów).

TELAWIW OnLine: Prodżihadowska „Freedom Flotilla III” z 50-70 lewackimi aktywistami i Arabami dopłynąć ma w pobliże Hamastanu za parę dni. W skład tej zbieraniny wchodzą m.in. arabski deputowany do Knesetu Basel Ghattas i dawny prezio tunezyjski Moncef Marzouki. Tak prominentnym gościom należy oczywiście zgotować szczególnie owacyjne przyjęcie :).

TELAWIW OnLine: Sąd Najwyższy USA nakazał wszystkim 50 stanom legalizację małżeństw homoseksualnych – będzie się działo, hyhy…

TELAWIW OnLine: Zmarły w piątek w Moskwie Jewgienij Primakow (85 lat) – wg Kremla pozostawił po sobie „wspaniałą spuściznę”…Poza licznymi zasługami tego szpiona i komunistycznego aparatczyka – przypominam sobie, jak żarliwie bronił irackiego skurwiela Saddama Husajna, który groził „spaleniem połowy Izraela”. Jako ciekawostkę przyrodniczą dodam, że Primakow w powijakach nazywał się Jona (po hebrajsku – gołąb) Finkelstein.

TELAWIW OnLine: Kolumbia i Chorwacja zainteresowane zakupem od Izraela wysłużonych myśliwców F-16 (zapewne z drobnymi ulepszeniami…).

TELAWIW OnLine: Ponad 200 cywilów zamordowanych przez IS w trakcie parodniowych walk o miasto Kobani, które ostatecznie pozostało w rękach kurdyjskich (YPG). Kurdowie stracili 16 ludzi, a dzikusy 54. Dane te pochodzą z jedynego w miare wiarygodnego źródła z areny wojny domowej w Syrii –Syrian Observatory for Human Rights (SOHR).

TELAWIW OnLine: W Mediolanie urządzono wielkie schronisko dla migrantów w podziemiach Dworca Centralnego, gdzie znajduje się jedyne już obecnie w Europie nienaruszone miejsce – PERON NR 21 – skąd szkopy wywozili Żydow „pociągami śmierci” do Auschwitz. Na betonowej ścianie Muzeum Holokaustu widnieje tam wielki napis INDIFFERENZA (obojętność).

TELAWIW OnLine: Polska policja od ponad półtora roku nie dała rady rozpracować afery z dewastacją przywiezionego z Izraela pomnika upamiętniającego Żydów w miejscowości Rajgród (w woj. podlaskim). Za okupacji szkopy zmusili tam Żydów do rozwalenia kirkutu (obecnie las) i naprawiania odłamkami macew szosy. Policji nie udało się też odnaleźć sprawców wybicia szyb pod koniec 2014 w synagodze w Łańcucie.

TELAWIW OnLine: Brytyjska kapela rockowa Queen odpala własne piweczko z okazji 40-lecia swojego słynnego przeboju „Bohemian Rhapsody” – po tym, jak z tej samej hiper okazji odpaliła już wcześniej gorzałę „Killer Queen”. 4,7-procentowy browar będzie produkowany w Czechach; dinozaury mają łeb do biznesu :)…Reklama

Reklama

Treści chronione