TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Czerwiec 30, 2015 | 9:23

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 30/06/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Rokowania atomowe przedłużono o tydzień – Kerry rozmawiał znowu z perskim Zarifem w Wiedniu; Nie udało się niestety uratować życia 26-letniego Izraelczyka, który wraz z 3 innymi odniósł wczoraj w nocy rany w arabskim zamachu w Judei/Samarii; w Jemenie 1200 więźniów uciekło z zakładu karnego zaatakowanego przez al-Kaidę.

TELAWIW OnLine: Netanjahu spotkał się w swom jerozolimskim biurze z włoskim szefem dyplomacji Paolo Gentillonim, który potem na wspólnej konfie prasowej wydawał się niezwykle czymś rozradowany… Ne wiadomo jednak, o czym gadali, bo włoska strona okazała się wyjątkowo małomówna…, a Netanjahu, podsumowując spotkanie, nawiązał głównie do zaogniającej się w IL dyskusji ws. podziału zysków z wydobycia podmorskiego gazu (…).

TELAWIW OnLine: Wg Izraela – Syria jest skończona jako państwo; Asad za chwilę ucieknie do alawickiej enklawy nadmorskiej „Alawistanu”.

TELAWIW OnLine: Według SOHR dzikusy IS po raz pierwszy zamordowali dwie kobiety oskarżone o czary – obcinając im głowy…w dawnej Syrii.

TELAWIW OnLine: Znany libański dziennikarz Ijad Abu Szakra pisze w najważniejszym dzienniku świata arabskiego Al-Sharq Al-Awsat, że muzułmanie powinni wreszcie uznać fakt, iż terroryzm związany jest z wiarą islamską. Dodałbym: zanim jeszcze muzułmanie doznają takiego cudownego olśnienia – fakt ten powinien rozgłoszony przez pewnego noblistę w USA.

TELAWIW OnLine: Już 116 zabitych w katastrofie indonezyjskiego Herculesa wojskowego, który runął na miasto Medan; chyba wskutek awarii…

TELAWIW OnLine: W Stanach nasila się konflikt na tle etnicznym…między siecią NBC i miliarderem Donaldem Trumpem. Ten ekscentryk, przystępując ostatnio do rywalizacji o przydenturę…, oskarżył Meksykanów, że przywlekają ze sobą do USA narkotyki i zgniliznę moralną… W związku z tym uniesiona świętym oburzeniem NBC postanowiła nie nadać współorganizowanej z Trumpem konkurecji Miss Universe, a ognisty Meksyk zbojkotuje ten evencik…

TELAWIW OnLine: Europa sprzeciwia się wszelkim próbom bojkotowania Izraela (BDS) – zadeklarował chwile temu stanowczo ambasador UE w Syjonie Lars Faaborg-Andersen. Wg niego świadczy o tym najlepiej ścisła współpraca dwustronna w dziedzinie „technologicznej, naukowej i oświatowej”. Niech mu będzie na zdrowie…(całkiem miły gość).

TELAWIW OnLine: W siedzibie najlepszej (niestety…wciąż jeszcze) gazety świata „The New York Times” – urzędują zastępy wślepionych drętwo w monitory pań i panów w garniturkach/kostiumikach – korporacyjna sztampa, zero spontanu, żywszego makijażu, mini, stringów czy bermudów. Dużo bardziej – od tych upierdliwych antyizraelskich smutasów… wolę np. wyluzowanego, opalonego, roześmianego i rozgadanego, w fantazyjnych krawatach i krótkich kolorowych sukienkach – Foxa News.

TELAWIW OnLine: W Serbii chcą opylić na licytacji 38 państwowych mediów, w tym agencję Tanjug założoną jeszcze w 1943 przez komunistyczną partyzantkę Broza Tito…Pozbycie się tych przeżytków związane jest ze staraniami Belgradu o przyjęcie do UE. Cena wywoławcza Tanjuga wynosi 850. tys. $, co wydaje się sumą kolekcjonerską… Ciekawe, czy np. w Polsce ktoś by się złasił, gdyby postanowili opylić za jakieś grosze PAP/IAR :)?Reklama

Reklama

Treści chronione