TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Wrzesień 10, 2015 | 11:13

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: MSZ w Moskwie oznajmiło, że do Syrii wysłani zostali rosyjscy eksperci wojskowi i transporty broni, aby pomóc ekipie Asada w zwalczaniu terroryzmu. Jest to pierwsze oficjalne potwierdzenie przekazów o nasilającej się rosyjskiej interwencji zbrojnej w tym upadłym kraju.

Jednocześnie znane z nieskazitelnych manier rosyjskie MSZ oskarżyło USA o zachowanie graniczące z ”międzynarodowym chamstwem”… – Chodzi o sugestie, że Grecja i Bułgaria powinny zamknąć przestrzeń powietrzną dla rosyjskich transportowców kursujących jak opętane do Damaszku,

TELAWIW OnLine: Hiszpania zaakceptowała kwotę migrancką (14,931) wyznaczoną dziś przez tego dziwnego Junckera z Komisji Europejskiej.

TELAWIW OnLne: „Izrael gotów jest współpracować z Europą w zwalczaniu dżihadyzmu w Afryce i w innych rejonach świata… Wymagać to jednak będzie uprzedniego przeorientowania stanowiska Europy wobec IL będącego jedynym jej sojusznikiem w Oriencie w walce z terrorem islamskim”. Tak brzmiał wczorajszy komunikat Netanjahu przed odlotem na 2 dni do Londynu.

TELAWIW OnLine flesze): Duńczycy wstrzymali połączenia kolejowe z Niemcami, żeby uniemożliwić kilkuset migrantom dalszą podróż do Szwecji; po czteroletniej przerwie otwarta została ponownie ambasada izraelska w Kairze; Egipt wysłał 800 żołnierzy do Jemenu, żeby wesprzeć walkę arabskiej koalicji (Saudowie + emiraty) z perskimi przydupasami Huti.

TELAWIW OnLine: Rosja wysłała w czwartek do Syrii dwa desantowce do przewozu czołgów i kolejne samoloty transportowe; nadal trudno ocenić, jaki będzie zakres rosyjskich działań wojskowych – twierdzą Amerykanie. Zaś Izraelczycy dają do zrozumienia, że Rosjanie trzymać się będą z daleka od Golanu.

TELAWIW OnLine: Węgierska telewizornia n1tv wywaliła reporterkę Petrę Laszlo (w jeansach), bo filmując przygraniczną zadymę migrancką – pogoniła kopniakiem jednego z delikwentów i podstawiła nogę dziewczynce…Na oko wygląda, że broniła się przed stratowaniem, ale osądźcie sami (…).

TELAWIW OnLine: Węgrzy zamknęli autostradę M5 po tym, jak kilkuset migrantów (głównie młodych ludzi) ruszyło w tym kierunku, przełamując kordony policyjne wokół punktu zbornego w Röszke na granicy z Serbią.

TELAWIW OnLine: Turcy twierdzą, że w zmasowanych atakach na zgrupowania kurdyjskiej PKK w płn. Iraku zabili setkę gierylasów…

TELAWIW OnLine: Zlewaczała Wenezuela, gdzie i tak gospodarka wali się w tempie salsy, wyraziła chęć przyjęcia 20 tys. migrantów z b. Syrii.

TELAWIW OnLine: SALMAN RUSHDIE wydał nową 300-stronicową powieść pt. „Two Years Eight Months And Twenty-Eight Nights” (2 lata, 8 miesięcy i 28 nocy). Facet zaznał na sobie dobrodziejstw islamu (Persy chciały go ukatrupić za „Szatańskie wersety”) – nawiązuje do tych zagadnień oraz kwestii imigracji i globalizmu. W jednym z wywiadów powiedział, że „wiosna arabska wyzwala narrację umożliwiającą psychopatom obcinanie głów.

TELAWIW OnLine: Zapomniany fakt…Równo 75 lat temu (9 września 1940) lotnictwo Mussoliniego zbombardowało Tel Awiw, zabijając 130 ludzi. Reklama

Reklama

Treści chronione