TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 12, 2015 | 12:15

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: UWAGA – amerykańskie źródła podały, że Rosjanie wysłali do swojej bazy lotniczej koło syryjskiej Latakii (nad M.Śródziemnym) najnowszego typu przeciwlotnicze baterie rakietowe SA-22. Warto zaznaczyć, że w rejonach tym nie ma innych sił lotniczych poza izraelskimi, mogących stworzyć zagrożenie dla rosyjskich samolotów…i instalacji naziemnych.

TELAWIW OnLine: Tureckie lotnictwo kontynuowało w nocy zmasowane ataki na pozycje kurdyjskiej PKK w północnym Iraku (60 zabitych gierylasów).

TELAWIW OnLine: W Niemczech dżihadyści zaczęli prowadzić rekrutację wśród nowych migrantów – pisze DPA w oparciu o dane wywiadowcze.

TELAWIW OnLine: ONZ krytykuje Francuzów za prześladowanie Cyganów (2 tyg. temu usunięto 150 Romów z La Courneuve – 8 km od centrum Paryża).

TELAWIW OnLine: Jeśli wszystko pójdzie dobrze… – Londyn doczeka się wreszcie…pierwszego muzułmańskiego burmistrza po majowych wyborach municypalnych. Labour wybrała sobie właśnie kandydata na to stanowisko, którym został 44-letni prawnik pochodzenia pakistańskiego –Sadiq Khan.

TELAWIW OnLine: Indie zatwierdziły transakcję dotyczącą zakupu 10 izraelskich dronów typu Heron TP (uzbrojonych w rakiety) za 400 mln dolców.

TELAWIW OnLine: Kuba wypuści zza krat 3522 więźniów na okoliczność wizyty, którą papież Franciszek złoży tam w dniach 19-22 września.

TELAWIW OnLine: Dzikusy IS wystawiły w necie na sprzedaż (dosłownie!) 2 zakładników, Norwega i Chińczyka – Oslo wrzeszczy, że nie wykupi…

TELAWIW OnLine: Niemcy w ramach swego obecnego multikulti pro-azylanckiego wygrzebali antynaziolski kawałek z 1993 roku “Schrei nach Liebe” (Cry for Love) punkowej kapeli Die Aerzte – windując go na pierwsze miejsce listy przebojów. W prowadzonej w tym celu kampanii internetowej „Anty-dupek” poparli ich nawet emeryci, a także Austriacy i Szwajcarzy. To ponoć ewenement na skalę historyczną w rankingach rockowych…

https://www.youtube.com/watch?v=6X9CEi8wkBc

NIEWINNY PRZEKRĘCIK.

TELAWIW OnLine: Jeśli komuś przypadkiem zdawało się jeszcze, że oba główne polskie serwisy zajmujące się mediami – PRESS i wirtualnemedia.pl – są niejako z definicji… obiektywne i wiarygodne, to zerknijcie proszę na ten przekręcik :)…

Press: Dziś “Gazeta Wyborcza” i 12 europejskich dzienników publikuje apel do przywódców Unii Europejskiej w sprawie kryzysu uchodźczego. Redaktorzy naczelni gazet chcą, by politycy „stawili czoła humanitarnej tragedii i zapobiegli śmierci kolejnych rzesz ludzi”.

Wirtualnemedia.pl: W piątek, 11 września br. na łamach “Gazety Wyborczej” i 12 największych europejskich dzienników ukaże się apel do przywódców Unii Europejskiej w sprawie kryzysu uchodźczego. Pod apelem podpisali się szefowie redakcji trzynastu opiniotwórczych gazet codziennych, wydawanych w całej Europie, w tym Adam Michnik z „Gazety Wyborczej”. Zwracają oni uwagę, że Unia Europejska powinna stawić czoła „humanitarnej tragedii i zapobiec śmierci kolejnych rzesz ludzi”.

Poza adasiową „gazetką” – Die Zeit (Niemcy), La Repubblica (Włochy), El Paìs (Hiszpania), Libération (Francja), The Independent (UK), „i” (UK) , Ekathimerini (Cypr), Népszabadság (Węgry), Denník N (Słowacja), Aftonbladet (Szwecja), Information (Dania), Morgenbladet (Norwegia).

Nie są to żadną miarą „największe/opiniotwórcze dzienniki europejskie”, natomiast ewidentnie są LEWACKIE, który to sympatyczny szczególik oba serwisy „z definicji obiektywne” skrzętnie pomijają, przy czym PRESS wydaje się jednak ciut mniej wazeliniarski w tym partykularnym wypadku :).Reklama

Reklama

Treści chronione