TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 19, 2015 | 1:16

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLne: Większością 61-43 MAEA odrzuciła arabski wniosek ws. poddania kontroli izraelskich instalacji nuklearnych. Arabów poparła Rosja, ale za Izraelem głosowała Europa i Amerykanie. Czyli w sumie niezgorzej.

TELAWIW OnLine: W piątek wieczorem rakieta odpalona z Hamastanu eksplodowała w przygranicznej miejscowości izraelskiej Sderot; zero ofiar. W Jerozolimie 3 żandarmów odniosło obrażenia od koktailu Mołotowa ciśniętego przez Arabów w ich pojazd. Cahal rozmieścił w tych dniach antyrakietowe baterie Żelaznej Kopuły w najbardziej zagrożonych rejonach. Przed północą nad Aszkelonem zestrzelono rakietę GRAD.

TELAWIW OnLine: Netanjahu w poniedziałek wyskoczy na chwilę do Moskwy – możliwe, że poleci z nim naczelny dowódca Cahalu gen. Eizenkot… To byłoby bezprecedensowe… – miałoby unaocznić dodatkowo Putinowi powagę sytuacji w związku z rozszerzaniem rosyjskiej obecności wojskowej w upadłej Syrii. Izraelczykom chodzi chyba głównie o to, żeby w razie czego móc bez przeszkód walnąć w napływających tam Persów.

TELAWIW OnLne (flesze): Chorwacja chce zamknąć granice przed migrantami; Kerry zapowiedział rozmówki na szczeblu wojskowym z Rosjanami o Syrii; nadal ostre arabskie zadymy w Jerozolimie – rząd zatwierdził mobilizację kilkuset rezerwistów w żandarmerii; w Pakistanie Taliban napadł na bazę lotnicza k. Peshawaru – 29 zabitych.

TELAWIW OnLine: Norweg Geir Lundestad, dawny sekretarz Komisji Noblowskiej, bije się w pierchy z hukiem… (w świeżo wydanej książeczce), że przyznanie tej nagrody Obamie było błędem… Już nawet te matoły z fiordów zaczynają kumać, do jakiego burdelu światowego wnieśli cegłówę…

TELAWIW OnLine: Rząd islandzki naświetlił, że antyizraelski bojkocik handlowy ogłoszony przez…magistrat Reykjaviku to tylko lokalny kwik…

TELAWIW OnLine: W płn. Meksyku na małym lądowisku rozbił się helikopter, w którym policja znalazła z pół tony różnych narkotyków + granatnik.

TELAWIW OnLine: Największy prywatny przewoźnik chiński Hainan Airlines zacznie od 28 kwietnia latać 3 razy w tyg. do Izraela. Zanosi się na znaczne potanienie lotów – na razie monopol w połączeniach z Pekinem ma izraelski EL-AL, którego taryfy są absolutnie skandaliczne (nie tylko zresztą do Chin).

TELAWIW OnLine: W Rzymie tysiące turystów wystawało przez wiele godzin w palącym słońcu, nie mogąc dostać się do Colosseum zatrzaśniętego przez strajkujących ochroniarzy (o mało nie powiedziałem – gladiatorów…). Podobne sankcje miały parokrotnie miejsce latem w Pompei. “Enough is enough” skomentował na TT wkurzony min. kultury Dario Franceschini.

TELAWIW OnLine: Egipcjanie zaczęli pompować wodę z M.Śródziemnego do rowów w strefie buforowej – na granicy między Synajem i Hamastanem – żeby uniemożliwić dżihadystom drążenie tuneli przemytniczych.

TELAWIW OnLine: Niejasna sytuacja w Burkina Faso po czwartkowym wojskowym zamachu stanu; w stołecznym Ouagadougou zginęło co najmniej trzech ludzi – dotychczasowi przywódcy państwa w areszcie domowym.

TELAWIW OnLine: Cholera, przez to wszystko…zapomniałem, że w tych dniach minęło 9 lat od śmierci Oriany Fallaci, która przed tym ostrzegała…Reklama

Reklama

Treści chronione