TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Wrzesień 20, 2015 | 11:42

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: Izraelczycy zniszczyli wczoraj nad ranem z powietrza 3 cele dżihadowskie w Hamastanie w odwecie za piątkowe ataki rakietowe.

TELAWIW OnLine: Niedzielne przedterminowe wybory w Grecji raczej niewiele zmienią w sensie politycznym…Zdaniem France24 „nowe otwarcie” potrzebne jest jednak dla odzyskania poczucia stabilizacji w sektorze biznesowym.

TELAWIW OnLine: Papież Franciszek rozpoczął w sobotę wizytę na Kubie, skąd po paru dniach kontynuować będzie podróż do Stanów.

TELAWIW OnLine: Die Welt doszedł do historiozoficznego wniosku, że dzięki kryzysowi migranckiemu Niemcy odzyskały wreszcie należne im czołowe miejsce na humanitarnej scenie europejskiej :). Niemiaszki świrują dodatkowo pod wpływem Oktoberfestu?

TELAWIW OnLine: Brytyjski lewacki ultras Jeremy Corbyn – tryskający chamskim antyizraelizmem/antysemityzmem nowy lider Labour Party – broni się twierdzeniem, że ma częściowo żydowskie korzenie. Szczerze mnie ubawił ten przyszywany rodak…Żydzi w UK nie ukrywają zaniepokojenia na samą myśl o tym, że Corbyn mógłby urzędować na 10 Downing St.

TELAWIW OnLine: Ukraińcy wpadli w furię, bo batiuszka Putin i dawny skompromitowany premier Włoch Berlusconi obalili ostatnio na Krymie – w słynnej winnicy Massandra – omszałą flaszeczkę wineczka sprzed 240 lat. Wg prokuratury UKR – to niepowetowana strata dla kulturowego dziedzictwa ukraińskiego (pozostały już tylko 4 flachy tego krymskiego kordiału…). Swoją drogą, że szkopy im tego kiedyś nie wyżłopały?…

TELAWIW OnLine: Węgrzy twierdzą, że odgrodzili się zwojami koncertiny…od Chorwacji i mobilizują rezerwistów (ochotniczo), żeby stopować dalsze masy migranckie. Zagrzeb nadal odstawia przybyszów do granicy węgierskiej. NYT napisał, że na terenie Chorwacji przebywa w tej chwili 17 tys. uchodźców.

TELAWIW OnLine: 200 szkieletów żołnierzy napoleońskich znaleziono w zachodniej dzielnicy Frankfurtu – Roedelheim. Przypuszczalnie w 1813 zmarli z ran odniesionych w Rosji i na tyfus.

TELAWIW OnLine (flesze): W płn. Iraku 55 Kurdów PKK zabitych w atakach tureckich samolotów startujących z Diyarbakir; w Jemenie 29 zabitych w saudyjskim nalocie na stołeczna Sanę; w dawnej Syrii 56 wziętych do niewoli żołnierzy Asada zamordowanych przez Kaidę (wg SOHR).

TAM GDZIE CHODZĄ SŁONIE.

https://youtu.be/W-4siH9R3Hk

TELAWIW OnLine: „Moscow Times” zacytował nagle w sobotę rosyjskch żołnierzy ostrzegających, że zdezerterują, jeśli grozić im będzie wysyłka do Syrii. Natomiast amerykański Christian Science Monitor– źródło wiarygodne – napisał, że Rosja będzie blokować w Syrii ekspansję irańską. Waszyngton i Moskwa rozmawiają już o tych kwestiach na szczeblu wojskowym, zaś Netanjahu w poniedziałek odwiedzi Putina. Chodzi o zapobieganie nieprzewidzianym incydentom, przy czym USA i Rosja unikać będą interwencji lądowej na szerszą skalę. To z kolei ułatwić może jednak rozpanoszenie się tam Persów, na co nie mogą pozwolić Izraelczycy. Tak czy owak, w odniesieniu do Rosjan, nadal trzeba będzie, jak radził kiedyś Mosze Dajan, przykładać ucho do ziemi tam, gdzie chodzą słonie.Reklama

Reklama

Treści chronione