TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 29, 2015 | 2:31

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: Putin oznajmił w amerykańskiej sieci CBS, że nie zamierza chwilowo…wysyłać wojska do walki na ziemi syryjskiej, ale – współdziałając z innymi państwami – chce podtrzymać reżim Asada, gdyż tylko tak można zapobiec ostatecznej katastrofie.

TELAWIW OnLine: UK i Turcja nie zgadzają się, aby w ramach usiłowań pokojowych w b. Syrii pozostawić na stołku Asada, jak upiera się Putin.

TELAWIW OnLine: Perski prezio Ruhani skraca gościnne występy w ONZ, żeby uczestniczyć w pogrzebach ofiar pielgrzymki do Mekki. Szyicki Iran usiłuje zdyskontować propagandowo te wydarzenia, twierdząc, że należy pozbawić sunnickich Saudów zwierzchnictwa nad świętymi miejscami islamu.

TELAWIW OnLine: Humanitarne Niemiaszki zakwaterowali migrantów i jakichś homelessów w budyneczkach tzw. ogrodu ziołowego – na terenach dawnego obozu śmierci Dachau pod Monachium.

TELAWIW OnLine: Talibowie wtargnęli jednocześnie z trzech stron do miasta Kunduz w płn. Afganie, wdzierając się na teren szpitala liczącego 200 łóżek…Możliwe, że doszło tam do masakry, ale chwilowo brak szczegółów.

TELAWIW OnLine: Na nowojorskim Times Square leci huczna impreza promocyjna “Best of France”. Poza serkami-śmierdziuchami (milcz serce!), rogalikami i maskotkami Eiffla – pierwszy raz w historii wywijają kankana na Manhattanie tancerki z Moulin Rouge (mordy jak dragony), które odwiedził lekko spięty Monsieur Hollande w przerwie między obradami w ONZ :).

TELAWIW OnLine: Bojownicy kurdyjskiej Peszmergi w płn. Iraku twierdzą, że w szeregach IS walczą też „Chińczycy” (chodzi zapewne o islamskich Ujgurów). Kurdowie skarżą się nadal na brak ciężkiego uzbrojenia, bez którego nie dają rady zdusić wroga. Podkreślają, że dzikusy („drrinda” po kurdyjsku) są dobrze wyszkoleni i obznajomieni z nowymi rodzajami sprzętu.

TELAWIW OnLine: Znowu przejaw chamskiego lewackiego antyizraelizmu w Norwegii – trzecia co do wielkości gazeta Dagbladet (tzw. liberalna) – puściła rysunek komiksowy porównujący Izrael do Korei Płn. i hitlerowskich Niemiec. Na razie nie chce odszczekać, twierdząc, że to „tylko karykatura”.

TEAWIW OnLine: Brytyjski graficiarz Banksy zdemontował swój dopiero co postawiony park rozrywki Dismaland (antyteza Disneylandu) – żeby elementy stojących tam instalacji przenieść do migranckiego obozu przejściowego w Calais i wykorzystać do budowy prowizorycznych wiat i szałasów… Dla wzmocnienia efektu zwołał parę kapel, w tym Pussy Riot.

TELAWIW OnLine: NASA objawiła mieszkańcom naszej wspaniałej planety, że udało jej się namierzyć „powierzchniowe wody płynące” na Marsie – co w sposób naturalny może stworzyć szerokie perspektywy migracyjno-osiedleńcze dla udręczonych różnymi niedogodnościami Ziemian.Reklama

Reklama

Treści chronione