TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Wrzesień 30, 2015 | 1:38

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: Pomyślcie tylko, jak zdrowo trzeba mieć porąbane we łbie…, żeby coś takiego wymyślić… „Amerykanie celowo ogłosili o odkryciu wody na Marsie, żeby odwrócić uwagę świata od wczorajszego wystąpienia Putina w ONZ” (w obronie Asada) – oznajmił szef komisji ds. edukacji rosyjskiej Dumy, Wiaczesław Nikonow (rodzony wnuk…innego Wiaczesława – tego od paktu Mołotow-Ribbentrop).

TELAWIW OnLine: 25-letni Palestyńczyk usiłował zamordować nożem policjanta w największym ośrodku migracyjnym Center Sandholm (dawne koszary – 20 km od Kopenhagi). Trzykrotnie dźgniętego w brzuch funkcjonariusza udało się jakimś cudem odratować…W żadnym z głównych serwisów w duńskim necie nie znalazłem słowa o tym, że napastnik to Arab i w dodatku…Palestyńczyk…Ciekawe, czy i kiedy – nie tylko Duńczycy – dadzą se wreszcie siana z tą pieprzoną politpoprawnościa.

TELAWIW OnLine: Nie chcę krakać, ale chodzą słuchy, że Norwedzy uwieńczą w najbliższym czasie pokojowy Noblem – Johna Kerry’ego i perskiego Zarifa, którzy wypocili sławetny układzik atomowy:).

TELAWIW OnLine: A Afganie coraz większy bajzel – siły rządowe szykują się do odbicia miasta Kunduz zdobytego wczoraj przez Talibów, którzy wypuścili zza krat 600 bandziorów…Amerykanie zbombardowali tam rano jakieś przedmieścia, żeby utorować drogę oddziałom specjalnym Kabulu.

TELAWIW OnLine: Turecki prezio Erdogan zapodał, że w kolejnych atakach na cele kurdyjskiej PKK w płn. Iraku zabitych zostało 30 gierylasów.

TELAWIW OnLine: W świętym kraiku trwa w najlepsze parotygodniowa seria świąteczna; jedni plażują i wędrują szlakami turystycznymi, drudzy odlatują…, w tym Netanjahu z małżonką do NYC, żeby dowalać Persom, choć w siedzibie ONZ króluje już niepodzielnie…okulista-rzeźnik z Damaszku.

TELAWIW OnLine: Na południu Izraela w Kiriat-Gat archeolodzy odsłonili niesamowitą mozaikę podłogową z bizantyjskiego kościoła sprzed 1500 lat. Poza kogutem, jeleniem, ptakami i pucharem z czerwonymi owocami (17 kolorów!) – przedstawia ona plan staroegipskiego miasta Chortaso (Qartassa)…Widać główną kolumnową ulicę z paropiętrowymi domami z balkonami i tarasami na dachach…No i szeroki krajobraz nad Nilem z faluką ze zwiniętym żaglem.

SYRYJSKA KARTA Z PUTINEM.

https://youtu.be/2a_dIinTN5o

TELAWIW OnLine: Putin w wywiadach dla mediów w USA zapewnia, że nie zamierza chwilowo…wysyłać sił lądowych na tereny syryjskie. Rosja rozbudowuje tam jednak swój potencjał wojskowy, chcąc ocalić reżim Asada przed ostateczną klęska, a tym samym swój przyczółek nad Morzem Środziemnym. Wątpliwe, aby Putin zdecydował się na ten ryzykowny krok, gdyby nie wyraźna niechęć USA do interwencji zbrojnej i słabość wykazana przez Obamę w rokowaniach jądrowych z Persami. Całkiem możliwe, że zagrywający kartą syryjską Putin, chce włączyć się jedynie z lekka do walki z dzikusami IS, ale Zachód miałby w zamian znieść antyrosyjskie sankcje wprowadzone z powodu UKR.Reklama

Reklama

Treści chronione