TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Październik 8, 2015 | 1:04

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: Premier Netanjahu odwołał planowaną na czwartek jednodniową wizytę w Berlinie (i wspólne posiedzenie obu rządów) – z powodu eskalacji przemocy i terroru palestyńskiego.

TELAWIW OnLine: 6 jednostek morskich z UE zaczęło ścigać u wybrzeży Libii przemytników zajmujących się przerzutem migrantów afrykańskich i arabskich przez błękitne wody Méditerranée do wyśnionego Eldorado.

TELAWIW OnLine: Arabka dźgnęła nożem w plecy 36-letniego Izraelczyka koło jerozolimskiej Bramy Lwów na Starówce; ten, choć ranny, zdołał się odwrócić i postrzelić ją z pistoletu (ciężko ranna).

TELAWIW OnLine: W płd. Izraelu (Kriat-Gat) Arab dźgnął nożem żołnierza w autobusie i zdołał wyrwać mu broń, po czym zabarykadował się w pobliskm budynku mieszkalnym. Policja zastrzeliła terrorystę, zapobiegając masakrze cywilów. Obrażenia żołnierza na szczęście niegroźne.

TELAWIW OnLine: Amerykanie doszli do wniosku, że najwyższy czas wyśledzić, skąd i jak właściwie dzikusy IS wzięły te swoje pickupy i jeepy Toyota. Rzeczony koncern nie poczuwa się do winy.

TELAWIW OnLine: Potwierdziły się doniesienia, że na wodach koło asadowskiej enklawy Latakia-Tartus kotwiczy niszczyciel rosyjski mający na wyposażeniu antyrakietowe/przeciwlotnicze systemy S-300…Specjalna delegacja wojskowa z Moskwy odbyła w Izraelu dwudniowe rozmowy koordynacyjne w celu wykluczenia przypadkowych incydentów w b. Syrii.

TELAWIW OnLine: Clintonowa wyraziła dezaprobatę wobec ew. dalszej władzy Asada; w związku ze spadkiem jej popularności wiceprezydent Joe Biden (wart tyle co szef) chyba już w najbliższym weekendzie doszlusuje do rywalizacji o kandydaturę Demokratów…Po stronie republikańskiej nadal masakra…zniżkujący już wprawdzie Trump.

TELAWIW OnLine: Izraelczycy schwytali 5 terrorystów Hamasu, który w czwartek zamordowali parę małżeńską w Judei/Samarii. Śledztwo wykazało, że nie zdążyli zabić czworga ich dzieci tylko odlatego, że mordując rodziców, postrzelili jednego ze swoich, którego odwieźli pośpiesznie do szpitala w Nablusie. Stamtąd wczoraj w nocy porwali go przebrani za Arabów antyterroryści izraelscy, których doprowadził do reszty bandy.

TELAWIW OnLine: Były szef MSZ Liberman (teraz w opozycji) wzywa rząd Netanjahu do rozwalenia czołówki Hamasu w Gazie „stojącej za obecną falą terroru”. Tymczasem buldożey wojskowe rozwaliły nad ranem we wsch. Jerozolimie domy sprawców 2 zamachów sprzed roku (część domu innego zbira zamurowano).

TELAWIW OnLine: W dawnej Syrii dzikusy IS zburzyli w Palmyrze 2000-letnią Bramę Triumfalną (tymczam Rosjanie robią wała z NATO, naruszając przestrzeń powietrzną Turków)…

TELAWIW OnLine: Mark Zuckerberg zapowiedział, że FB zacznie w przyszłym roku emitować necik do Afryki subsaharyskiej z przestrzeni kosmicznej… – za pośrednictwem nowego satelity izraelskiego AMOS-6 (mającego od sierpnia 2016 zastąpić Amosa-2).

TELAWIW OnLine: Perskie mułły grożą zbojkotowaniem Targów Książki ruszających w Franfurcie w przyszłym tygodniu, bo zaproszono na nie Salmana Rushdiego…Wydany na pisarza jeszcze przez dziada Chomeiniego wyrok śmierci (za „Szatańskie wersety”) nadal pozostaje w mocy.

TELAWIW OnLine: W listopadzie wystawiony zostanie na licytacji w NYC jeden z najbardziej znanych obrazów Modiglianiego z nagą kobitką. Cena wywoławcza 100 mln USD, ale taniej będzie chyba można kupić Warhoła.

TELAWIW OnLine: Duński rząd zgłosił chęć udzialu w nalotach na cele IS w dawnej Syrii, choć opozycja nie widzi w tym sensu („z powietrza się ich nie pokona) i wolalaby skuteczniej wspierać walczących na lądzie…Kurdów YPD.

TELAWIW OnLine: Niemiecki kanał ARD TV pokazał w ramach satyrki politycznej panią Merkelową okutaną w perski chador na tle Reichstagu obudowanego minaretami…Teraz się muszą tłumaczyć, że nie są islamofobami zrzynającymi z nabierającej znowu wigoru PEGIDY…

TELAWIW OnLine: Rosyjski magik od cyberbezpieczeństwa Jewgienij Kasperski stanowczo zaprzeczył, jakoby jego firma „Kaspersky Lab” pomagała w dywersji i szpiegostwie służbom FSB (dawniej KGB). Oskarżenia te wysunęła agencja Bloomberg, twierdząc m.in., że chodzi stale z agentami w Moskwie na „banię” (ruska sauna).

TELAWIW OnLine: Węgierski fotograf Norbert Baksa zrobił tzw. stylizowaną sesję zdjęciową „w klimacie migranckim”… Broni się teraz przed atakami w internecie, twierdząc, że nie chciał oswajać cierpienia, lecz zilustrować „sytuację”. Foty przedstawiają ubraną w łachy modelkę – na tle drutów kolczastych – szarpiąca się z policjantem lub strzelającą sobie selfika.Reklama

Reklama

Treści chronione