TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Wrzesień 7, 2015 | 11:08

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: NYT potwierdził izraelskie informacje, że Rosja szykuje się intensywnie do interwencji wojskowej po stronie Asada w upadłej Syrii. John Kerry ostrzegł w weekendzie, że zwiększyłoby to jeszcze bardziej exodus ludności z tego kraju… Według The Sunday Times – Cameron chce w październiku uzyskać zgodę parlamentu na atakowanie syryjskich celów IS z powietrza (francuski Hollande wg Le Monde zapowie to już w poniedziałek…).

TELAWIW OnLine: Niemcy przemianowali w necie swoją kanclerz na „Mama Merkel” – w związku z migrantami – Nobelek pokojowy na bank…

TELAWIW OnLine: We Francji 56% przeciwko przyjmowaniu migrantów; w W. Brytanii 51% za wystąpieniem z Unii – według ostatnich sondaży.

TELAWIW OnLine: Osiem lat temu (6 września 2007) myśliwce izraelskie rozwaliły Asadowi reaktor atomowy budowany przez północnych Koreańczyków za perskie riale… w Dir A-Zur w płn.-wschodniej Syrii.

TELAWIW OnLine: Pakistańscy migranci przedzierający się z jakiejś starej cegielnii w Serbii przez zieloną granicę na Węgry – omijają przytomnie posterunki madziarskie przy pomocy izraelskiej aplikacji nawigacyjnej Waze kupionej w 2013 przez Google za ponad miliard baksów w świętym kraiku.

TELAWIW OnLine: Netanjahu odrzucił pomysł lidera opozycyjnej Labour Herzoga, aby otworzyć podwoje IL… przed uchodźcami syryjskimi. Dodam: pomysł absolutnie kretyński: – nie przypadkiem poparty entuzjastycznie przez zmarniałe już niemal doszczętnie lewactwo z partii Merec i zidiociałą od dawna „postsyjonistyczną” (czyli antysyjonistyczną) gazetkę Haarec.

TELAWIW OnLine: Izraelczycy zaczęli w niedzielę wznosić ogrodzenia na niezbyt szczelnie chronionej dotychczas wschodniej granicy z Jordanią – najpierw na 30-kilometrowym odcinku pod Ejlatem, żeby osłonić budowane ostro na południu kraju nowe lotnisko międzynarodowe „Timna”. Lotnisko to ruszyć ma już w 2016 zastępując atrakcyjny porcik lotniczy w środku Ejlatu…

TELAWIW OnLine: Republikański pretendent do prezydentury Donald Trump przyznał, że nie rozróżnia wprawdzie chwilowo między „Hamasem i Hezbollahem”, ale rozpozna te różnice, „gdy przyjdzie na to czas”…

TELAWIW OnLine: W Uzbekistanie zniesiono na studiach kierunek „nauki polityczne” ze względu na „zbyt zachodni i zbyt mało naukowy” charakter… Władający tym krajem autorytarnie (od 6 kadencji z rzędu) dawny aparatczyk sowiecki Islam Karimow trzyma ponoć swoja najstarszą córkę od roku w areszcie domowym, bo w kłótni rodzinnej porównała go ze Stalinem.

TELAWIW OnLine: Australijski premier Tony Abbott – miotając się pod naciskami własnej centroprawicowej Partii Luberalnej… – zapowiedział zwiększenie limitów przyjazdowych dla Syryjczyków, ale niestety nie podał bliższych szczegółów. Natomiast papież Franciszek oznajmił w niedzielę tłumom zgromadzonym na placu przed Bazyliką, że Watykan przyjmie 2 rodziny.

TELAWIW OnLine: Czwórka młodych Izraelczyków od hi-techu kupiła w Finlandii za 450.000 euro wysepkę Petäjäsaari, żeby by tam odpoczywać od zgiełku świata; nie wygląda mi to raczej na tendencje ekspansywne, aczkolwiek cholera wie:).

TELAWIW OnLine: Kontrowersyjna 10-metrowa rzeźba „Pochwa królowej” dłuta indyjsko-brytyjskego artysty Anisha Kapoora – stercząca gościnnie w ogrodach Wersalu – pomazana została w weekendzie żydożerczymi napisami. Prezydent Hollande potępił „antysemicki akt wandalizmu”, a premier Manuel Valls wyraził głębokie obrzydzenie na Twitterze.

Najpierw MAMA MERKEL.

TELAWIW OnLine: Wg mnie – niech większość migrantów na obecnym etapie jedzie do “Germany” – zgodnie z wolą obu stron! – ale zaraz też w trybie pilnym konieczny “Plan Marshalla” dla Afryki i wielkie obozy internowania dla Arabów na południu UE (Grecja, Włochy, Hiszpania). Tam trzeba było od początku ich zatrzymać i może już być za późno…

Nieodzowny absolutnie wspólny, kompleksowy plan działania + udział ONZ. Możliwe, że będziecie musieli dogadać się z Putinem… Z mrzonkami o sielskiej, oderwanej od groźnego świata zewnętrznego Europie raczej się pożegnajcie – ten świat teraz przychodzi do Was. Reklama

Reklama

Treści chronione