TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Maj 29, 2017 | 1:18

TELAWIW OnLine: W najbliższych godzinach Putin pojawi się w podparyskim Wersalu,

gdzie przeprowadzi rozmowy z nowym francuskim prezydentem Macronem. Ten zapowiedział dziś wprawdzie, że twardo postawi się Putinowi, ale jego dosyć ostra dawniej antyrosyjska retoryka uległa w ostatnim okresie wyraźnemu stonowaniu…Macron zarzucał Rosjanom cyberataki mające podeprzeć kandydaturę Marine Le Pen, a na ostatnim szczycie G7 Francja optowała za zaostrzeniem sankcji wobec Moskwy, jeśli sytuacja na UKR nie ulegnie zmianie.

W wersalskim barokowym pałacu królewskim odbywa się wystawa z okazji 300-lecia wizyty we Francji cara Piotra Wielkiego (wślepionego w Europę niczym ciele w malowane wrota…). Połączenie tego wydarzenia z zaaranżowanym dosyć niespodziewanie spotkaniem Macron-Putin (mieli się spotkać na lipcowym szczycie G20 w Niemczech) wskazuje na chęć dogadania się z Rosją, czemu zapewne po cichu sekunduje Berlin.

Merkel wczoraj wieczorem oznajmiła, że Europa nie może już liczyć w pełni na UK i USA i musi „wziąć sprawy w swoje ręce”. W praktyce może to oznaczać, jak wdzięcznie ujmują to Izraelczycy, rozstawienie nóżek przed Putinem. – (wykorzystanie tylko za ew. zgodą serwisu TLV OnLine).Reklama

Reklama

Treści chronione