TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Czerwiec 25, 2015 | 1:02

ULOTNE ZWIĄZKI BIZNES-POLITYKA.

TELAWIW OnLine: Okazuje się, że sekretarz stanu USA John Kerry jest współakcjonariuszem amerykańskiej firmy Noble Energy, która wraz izraelskim „Delek” miliardera Icchaka Tszuwy kontroluje szyby gazowe IL pod dnem M. Śródziemnego. Pakiecik akcyjny Kerry’ego opiewa na ponad 1 mln $ – figuruje w jego ogólnie dostępnej deklaracji dochodowej za rok 2013.

Kerry był jednym z głównych pośredników w rokowaniach nad dostawami izraelskiego gazu ze złóż podmorskich – dla Jordanii. Wiadomo skądinąd, że poważną przeszkodą w relacjach politycznych i ekonomicznych Izrael-Jordania jest ciągnący się od lat problem palestyński (Amman nie chce afiszować się współpracą z Izraelem, żeby nie dawać pożywki islamistom).

Przypomnę, że to właśnie John Kerry (zajmujący się teraz głównie „układem atomowym” z Persami…) – w minionych latach był głównym animatorem bezsensownych wysiłków dyplomatycznych mających doprowadzić do wieczystego pokoju między Izraelem i Palestyńczykami. Zjawiał się w Izraelu i okolicach co chwila – skończyło się to wszystko, jak wiadomo, mega klapą.

John Kerry jest jednym z najbogatszych polityków amerykańskich (80-147 mln $ w 2013 r.) – w dzisiejszym świecie wszystko jest jednak możliwe.Reklama

Reklama

Treści chronione