TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | październik 24, 2017 | 11:39

TELAWIW OnLine: Niemiecka Bundeswehra wznowiła szkolenie żołnierzy Peszmergi w irackim Kurdystanie (przerwane 10 dni temu w związku z eskalacją napięcia w Kirkuku). Berlin odmawia reakcji na info, że Kurdowie użyli tam ostatnio w starciach z Irakijczykami i milicją szyicką „Haszd al-Szaabi” dostarczonych przez RFN przeciwpancernych rakiet typu ”Milan”. Niemcy zaczęli zaopatrywać w broń i szkolić Peszmergów w 2014, gdy ci stanowili główną zaporę zwalczającą zarazę IS w północnym Iraku.

Tymczasem związany z Iranem rząd w Bagdadzie odrzucił najnowsze żądania USA w sprawie wycofania milicji szyickiej z Kirkuku, powtarzając kłamstwa, że nie jest ona przybudówką Teheranu. Wg źródeł izraelskich – wielu z tych rzekomych „irackich bojowników szyckich” to przebierańcy z… irańskiej formacji „strażników rewolucji” określanej przez Biały Dom jako terrorystyczna.

@ UWAGA – w północnej „Syrii” Kurdowie YPD z wspieranej przez Amerykanów formacji SDF, która odbiła ostatnio z rąk IS „stolicę kalifatu” Raqqę zaczęli nagle deklarować otwarcie przynależność do podziemia kurdyjskiego PKK w Turcji prowadzącego narodowowyzwoleńczą walkę z reżimem „sułtana” Erdogana.

© 2017 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.Reklama

Reklama

Treści chronione