TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

TELAWIW OnLine: Netanjahu poleci w przyszłym tygodniu do Moskwy, żeby zbadać u Putina osobiście, jak dalece Rosjanie dadzą się wciągnąć w bagno…syryjskie. Na razie BIBI zapowiedział, że zaostrzone zostaną drastycznie kary dla arabskich zadymiarzy atakujących Izraelczyków kamieniami i koktailami Mołotowa.

TELAWIW OnLine: Australia zakomunikowała oficjalnie, że jej lotnictwo po raz pierwszy przeprowadziło ataki na cele IS w dawnej Syrii.

TELAWIW OnLine: Migranci zaczęli przedzierać się z Serbii do Chorwacji po tym, jak Węgrzy z większą determinacją próbują ich powstrzymać.

TELAWIW OnLine: W konwencji czarnego humoru… Mr John Kerry wykonał po raz trzeci w ciągu 10 dni telefonik do Ławrowa, żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego na temat rosyjskich zamiarów na arenie syryjskiej.

Wg USA – Asad powinien zostać wyłączony z kampanii przeciwko IS, ale Rosjanie razem z Persami się na to nie zgadzają. Podobno Obama chciałby się spotkać w tej sprawie z Putinem, który na razie lekko się wymiguje.

Tymczasem wg arabskich źródeł Rosjanie wysłali 15 ciężarówek z wojskiem do centralnego miasta Hama kontrolowanego nadal przez asadowców.

TELAWIW OnLine: UNESCO alarmuje, że dzikusy IS rabują na masową skalę starożytne zabytki w Iraku/Syrii, opylając je różnym pośrednikom w celu pozyskania żywej gotóweczki. Przypuszczalnie obłowią się nieźle i Turcy, bo szmugielek musi odbywać się przez ich tradycyjnie gościnną krainę.

TELAWIW OnLine: ONZ odkryła nagle, że na Sri Lance „zniknęło bez śladu” kilkadziesiąt tysięcy ludzi w czasie 26-letniej wojny domowej z Tamilami.

TELAWIW OnLine: Biały Dom poinformował, że premier Netanjahu 9 listopada spotka się ze stęsknionym za nim ogromnie prezydentem Obamą :).

TELAWIW OnLine: 20 węgierskich policjantów odniosło obrażenia w starciach z migrantami; Ban Ki-Mun potępił Madziarów za użycie gazu łzawiącego i armatek wodnych przeciw uchodźcom koło granicy z Serbią.

UPDATE: Pare tysięcy migrantów ruszyło pieszo z austriackiego Salzburga do pobliskiej granicy niemieckiej, bo pociągi OEBB nie chodzą… Chorwacja zawiadomiła, że przepuści wszystkich przybyszów przez swoje terytorium…Niemcy zaczęli kontrolować jakiś odcinek granicy z Francją.

TELAWIW OnLine: 91-letni prezio Zimbabwe Robert Mugabe wygłosił na swoim kolejnym zaprzysiężeniu w Harare ten sam 25-minutowy speech, co parę tygodni temu przy innej okazji…Członkowie koalicji udawali, że jest OK i reagowali burzliwymi oklaskami – opozycja siedziała cicho ze strachu… Mugabe rządzi nieprzerwanie od 1987 roku, więc wyszło i tak niezgorzej, bo równie dobrze mógł walnąć przemówionko dużo bardziej archiwalne :).

TELAWIW OnLine: Opolska GW wszczęła dziś alarm, że na skrzyżowaniu ulic Obrońców Stalingradu i Jagiellonów…zawisł plakat FUCK ISLAM :).

EUROMECZECIK CO I RAZ.

https://youtu.be/77HWL_n1y4I

TELAWIW OnLine: Stracone złudzenia w świecie zachodnim mogą doprowadzić do gwałtownych wstrząsów i przeobrażeń politycznych. Dajmy na to, że w Stanach dochodzi do władzy Donald Trump, we Francji hybrydowa Marine Le Pen, a w Anglii – w ramach równowagi w przyrodzie – lewacki oszołom Jeremy Corbyn. Wszystko to w warunkach, gdy europejska lewica nie chce zwalczać napływu Arabów ze względów elektoralnych, zestrachana prawica cierpi na niedowład, a pałeczkę na ulicach przejmuje neonaziostwo. Najgorsze zadymy wybuchłyby zapewne we Francji, gdzie nie ma tygodnia, żeby nie wyrósł jakiś nowy meczecik.

Gorące newsy i komenty z mojego serwisu TELAWIW OnLine – nonstop w trybie 24/7 na Twitterze i FB.

Reklama

Treści chronione