TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | sierpień 19, 2015 | 10:29

TELAWIW OnLine: WCZEŚNIEJSZE NEWSY – wtorek.

TELAWIW OnLine (flesze): W płn. Nigerii islamski Boko Haram zamordował 150 wieśniaków (część utonęła w rzece – uciekając); W Egipcie liczba ludzi zmarłych wskutek upałów wzrosla do 106; W Libii legalny rząd (w Tobruku) prosi kraje arabskie o przysłanie broni do walki z IS; Demokratyczny senator R.Menendez zapowiedział, że też zagłosuje przeciw układowi atomowemu z Iranem.

TELAWIW OnLine: Perski min. obrony Dehghan oznajmił we wtorek rano, że kontrakt ws. dostawy rosyjskich systemów antyrakietowych/przeciwlotniczych S-300 podpisany zostanie w przyszłym tygodniu w Moskwie. Systemy te (podobno) mogłyby uchronić irańskie instalacje jądrowe przed atakiem IL.

TELAWIW OnLine: LEWACKA HECA KONTRA IZRAEL W HISZPANII. Popularny wokalista  hip-hop Matisyahu (eks-chasyd z NYC) miał wystąpić 22 bm. na festiwalu reggae w Benicassim pod Barceloną, ale organizatorzy uzależnili to od oficjalnego potępienia syjonizmu i poparcia antyizraelskiego bojkotu BDS. Wątpię, by Matisyahu odpuścił – na łby popadało to lewackie tałatajstwo.

TELAWIW OnLine: W Bangkoku władze utworzyły ‘war room’, żeby dorwać sprawcę zamachu… Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jeszcze w poniedziałek wieczorem rzecznik Departamentu Stanu USA oznajmił, iż „nie ma żadnej pewności, że eksplozja w centrum Bangkoku była aktem terroru”.

TELAWIW OnLine: W TLV ludzie masowo strzelają sobie selfie na tle ohydnej estakady „Gieszer Maariw”. W najbliższych dniach maszkara (3000 ton betonu) zostanie wysadzona, żeby zrobić miejsce na podziemny dworzec kolejki miejskiej, której budowa właśnie ruszyła z hukiem… Jak dla mnie, przejazd tamtędy był zawsze koszmarem z powodu zbyt wąskich pasów, ale na dole prosperowała knajpa „Dabusz” z dobrymi steakami i „szwarmą”. Teraz zapewne zniknie razem z wiaduktem…

TELAWIW OnLine: Pan Roman obchodził we wtorek 82 urodzinki; tak naprawdę lubię chyba tylko „Piratów” i „Nóż w wodzie”, który był pierwszym polskim filmem nominowanym do Oskara w kategorii obrazów zagranicznych i przegrał jedynie z „Osiem i pół” mistrza Felliniego.Reklama

Reklama

Treści chronione