TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

O PORTALU TELAWIW OnLine.

Niezależny centroprawicowy model tego serwisu dopasowany jest ściśle do twardych wymogów ery internetowej 2.0. Stąd zwięzły i w miarę treściwy format materiałów info-komentarzowych mający też przełamywać znane stereotypy medialne. W założeniu portal pomagać ma na gorąco w odsiewaniu politycznych fake newsów, czemu służą też materiały wideo i realizowane świadomie w luźnej niekonwencjonalnej formie filmowe migawki miejskie z TLV. 

Często zdarza mi się na tej platformie jedynie szkicować zagadnienia, sygnalizować zjawiska kulturowe lub postaci polityczne – background jest teraz ogólnie dostępny. Nie trzeba wszystkich treści tutaj traktować z otchłanną powagą – tego pełno jest wszędzie indziej. Nie bawi mnie natomiast w żadnym wypadku zacieranie różnic między newsami a rozrywką (tzw. infotainment), choć hybrydowość + pędząca technologia ostro to dopingują.

Zmitologizowany guru medialny, Carl Berstein (Afera Watergate) wyraził się kiedyś, że „Jerozolima to Ground Zero sytuacji globalnej”. W izraelskim mikrokosmosie faktycznie ujawniają się często, i to we wstępnej fazie wspólne dla całego Zachodu usterki i megaszity. Np. wściekła w Izraelu lewacka nagonka pod wodzą “deep state” przeciwko prawicowemu Netanjahu w 2023 okazać się może złowrogim zwiastunem tego, co czeka Amerykę, jeśli Trump wygra wybory 2024.

W moim odczuciu, niezwykle daje się we znaki w ostatnch latach brak jakiegoś nowego słownictwa medialnego, co utrudnia trafne definiowanie i komentowanie wydarzeń w czasie rzeczywistym, podczas gdy rozpanoszona wszędzie „politpoprawność” (PC) wykorzystywana jest przeważnie do promowania narracji lewicowych. Niezbędne wydaje mi się więc wypracowanie stosunkowo nowego leksykonu; gorąco zapraszam do aktywnej współpracy w tej materii.

Serwis TELAWIW OnLine to jedyny profesjonalny projekt medialny tego typu w polskim obiegu językowym – staram się przy tym reagować na co bardziej drastyczne odsłony antyizraelizmu/antysemityzmu w krajach zachodnich. Wg mnie jedyną odtrutką na ściemnianie prawdy o Państwie Żydowskim (m. in. przy użyciu wspomnianej orwellowskiej nowomowy PC) – jest ostra profeska informacyjna o wydarzeniach bliskowschodnich.

Lewica światowa mająca jakoby z definicji zwalczać wszelakie przejawy rasizmu etc. – w rzeczywistości przyczynia się do zaostrzania antysemityzmu przez swój patologiczny wręcz antyizraelizm. Media mainstreamowe często sprawiają wrażenie jakby pod przykrywką „prawa do krytykowania polityki izraela” napędzane były goebbelsowskim hasłem z Der Stürmera: Die Juden sind unser Unglück! (Żydzi to nasze nieszczęście).

Zapraszam Państwa do aktywnego udziału w Klubie Przyjaciół TELAWIW OnLine, dzięki czemu uzyskacie cyfrowy dostęp do wszystkich prezentowanych tutaj treści, łącznie z literackimi etc. – oraz możliwość doraźnego komentowania i emocjonalnego uczestnictwa w dyskusjach. Dziennikarstwo internetowe to bodaj jedyna koncepcja mogąca jeszcze ocalić w 2.0 ten  ponoć „najlepszy, choć nie najstarszy zawód świata”.

Eli Barbur.

 

 

 

 

 

 

Reklama

Treści chronione