TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | wrzesień 19, 2017 | 11:58

TELAWIW OnLine: Trump i Netanjahu wygłoszą dziś spicze w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ (UNGA) – Amerykanin przypuszczalnie skupi się głównie na konflikcie koreańskim, a Izraelczyk na Persach. Bibi po nocnym spotkaniu z Trumpem powiedział izraelskim mediom, że IL uniemożliwi Iranowi obecność zbrojną, zarówno wzdłuż swojej granicy na Golanie, jak na pozostałych terenach syryjskich…Teheran odparował pogróżkami, że „zamieni w popiół Tel Awiw i Hajfę” (takie bluzgi u tych szyickich dzikusów to nic nowego).

Cahal (IDF) na zakończenie zmasowanych ćwiczeń ofensywnych na północy kraju zapowiedział, że jeśli w ewentualnym konflikcie zbrojnym w Libanie i „Syrii” wezmą też udział milicje szyickie zwerbowane przez Iran w Afganie, Pakistanie i Iraku – „nie wrócą do domu”. Tak więc startujący jutro wieczorem Rosz H’Szana – Nowy Rok Żydowski 5778 – może okazać się w słonecznym Oriencie szczególnie obfitujący w wydarzenia.

@ Zanim co, wcale bym się jednak nie zdziwił, gdyby w trakcie dzisiejszego wystąpienia Trumpa w „szklanym pałacu” dalekowschodni Kimcio walnął kolejną rakietkę nad głowami Japsów.

© 2017 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.Reklama

Reklama

Treści chronione