TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | listopad 23, 2017 | 2:49

TELAWIW OnLine: Amerykański magazyn „Vanity Fair” (czasem całkiem niezły) opisuje sposób, w jaki udało się ujawnić plany IS wysadzania samolotów pasażerskich materiałem wybuchowym ukrytym w laptopach…Okazuje się, że dane te zdobyte zostały przez izraelski wywiad wojskowy po tym, jak komandosi Cahalu (IDF) założyli „pluskwy podsłuchowe” w specjalnej komórce IS w północnej „Syrii” przygotowującej takie zamachy.

Z przechwyconych wrzasków wynikało, że dżihadystom udało się wypracować technologię umożliwiającą omijanie kontroli elektronicznych na lotniskach…Mosad zawiadomił o tym centralę wywiadowczą CIA – w ślad za czym USA i UK zakazały wnoszenia laptopów i tabletów do kokpitów. Ku utrapieniu Izraelczyków, prezydent Donald Trump wypaplał jednak…szczegóły tej sprawy Ławrowowi i ówczesnemu rosyjskiemu amb. Kisjejakowi podczas spotkania z nimi w Białym Domu.

Groziło to ujawnieniem metod i zasięgu działania wywiadu izraelskiego perskim mułłom, którym wiedza tego rodzaju zapewne by nie zaszkodziła…Problem teraz w tym, że gdyby Izraelczykom przyszło np. na myśl rozwalić jakieś newralgiczne cele irańskie, mogliby mieć dosyć poważne opory z powiadomieniem o tym zawczasu Amerykanów w obawie przed kolejną „niedyskrecją prezydencką”.

© 2017 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.Reklama

Reklama

Treści chronione