TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | kwiecień 1, 2015 | 10:50

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 01/04/15

TELAWIW OnLine: Premier Netanjahu spotkał się w Jerozolimie z delegacją kongresmanów z ramienia Partii Republikańskiej (GOP – Grand Old Party). Następnie powiedział, że w ramach rokowań lozańskich należy zażądać od Persów przerwania ekspansji terrorystycznej na Bliskm Wschodzie.

TELAWIW OnLine: W Nigerii dotychczasowy prezio Goodluck Jonathan (nieodłączny czarny kapelusik) przegrał wybory i zluzowany zostanie po 16 latach przez dawnego generała Muhammadu Buhari, który w latach 80. kierował wojskowymi zamachami stanu. Buhari w międzyczasie został demokratą…, a swemu poprzednikowi zarzucał korupcję i tumiwisizm w zwalczaniu dżihadowskiego Boko Haram (13.000 zabitych w 6 lat).

TELAWIW OnLine: W szeregach IS w Syriaku (Syria+Irak) służy 25 tys. dżihadystów ze 100 krajów; będą mogli wykorzystać tę „szkołę terroru” po powrocie do poprzednich miejsc zamieszkania; parę tysięcy takich ochotników przebywa też w Afryce i w Azji – stwierdza najnowszy raport ONZ.

TELAWIW OnLine: W Górnej Austrii jakiś 71-letni lekarz (imbecyl) dostal rok aresztu domowego za negowanie Holokaustu – zwiedzając Mauthausen nie dopatrzył się tam komór gazowych (zniszczonych w 1945 przez SS). Wyraził więc głębokie przekonanie, że Holokaust został wymyślony przez „bankierów żydowskich, którzy także i dziś trzęsą Izraelem i arabską wiosną”.

TELAWIW OnLine: W Lozannie ciągnie się beznadziejna farsa zwana rokowaniami – w rolach głównych Kerry i perski Zarif; reszta P5+1 rotacyjnie… Kerry przedłużył rozmowy z Persami do jutra, a Steinmeier przewiduje, że w nocy pojawią się jakieś nowe propozycje. Monsieur Fabius wraca do Lozanny; Persowie coś tam mamroczą – siedzą ze zmarkotniałym Kerry’m nad jakimiś uzgodnionymi punktami, których nie chcą nanieść na żaden papierek…, ale nazywają „ustaleniami na piśmie”.

TELAWIW OnLine (flesze): Turcy zatrzymali 9 egzotów z UK chcących przedostać się do IS w Syrii; w Adenie 19 zabitych – Huti napierają czołgami na centrum miasta; Bułgarzy chcą blokować przepływ islamistów przez swoje terytorium do Turcji (a stamtąd do Syrii).

TELAWIW OnLine (flesze): Niemcy po długich wahaniach zwrócą spadkobiercom żydowskich właścicieli zrabowany przez III Rzeszę paryski widoczek Pissara; Palestyńczycy w Gazie wyrywają sobie drzwi, na których Banksy 2 miesiące temu wyspreyował Niobe; irańskim dziennikarzom w Lozannie skończyły się diety, ale przywieźli ze sobą konserwy…

TELAWIW OnLine (flesze): Obama wznowił dostawy broni dla Egiptu, który dostanie 12 maszyn F-16; ekipa Abu-Mazena z Ramallah przyjęta do ICC, ale siedzi jak mysz pod miotłą, zdawszy sobie sprawę, że „jeszcze jeden taki sukces, a będzie stracona”; w Stambule facet z kobietą ostrzelali komendę policji, ona zginęła w wymianie ognia – znaleziono przy niej ładunek wybuchowy.Reklama

Reklama

Treści chronione