TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | sierpień 1, 2015 | 10:07

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 01/07/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Wiceprezydet USA Joe Biden wystartuje chyba w wyścigu z Hillarią.. o nominację prezydencką Demokratów; w Zimbabwe zastrzelony też dziś został rodzony braciszek lwa Cecila wabiący się Jerycho.

TELAWIW OnLine: W lewackich i orientalnych miękiszach tragiczny incydent z zamordowaniem arabskiego niemowlaka przez zdziczałych pojebów izraelskich jest od piątku głównym wydarzeniem światowym. To oczywiście było do przewidzenia – tym bardziej należałoby zafajdanych sprawców tej tragedii powiesić za jajca na najbliższej palmie. Wszystko to nie znaczy jednak, że należy od razu zatracać poczucie proporcji: w samym tylko słonecznym Iraku w ub. miesiącu wylądowało na łonie Allaha 1332 ludzi.

TELAWIW OnLne: UWAGA – WHO oficjalnie potwierdza, że wynaleziona została i przetestowana pozytywnie szczepionka przeciw EBOLI. To wielkie osiagnięcie cywilizacyjne! Ponad 10 tys. ludzi zmarło na tę potworną chorobę od zeszłego roku w zachodniej Afryce – w Gwinei, Sierra Leone i w Liberii.

TELWIW OnLine: John Kerry przyleciał do Kairu, a pojutrze odwiedzi emirat Katar, gdzie spotka się tez z Ławrowem. Kerry nie zawita tym razem do Jeruzalem, bo obraził się za wytykanie ekipie Obamy sztubackich byków w rokowaniach jądrowych z Persami. Netanjahu we wtorek znów obrzuci gromami ten trefny układzik – zwracając się w ramach „video konfy” do amerykańskich Żydów.

TELAWIW OnLine: Zdaje się, że Francja zgodziła się zapłacić Rosjanom prawie 1,2 mld euro w ramach rekompensaty za nie przekazanie im 2 lotniskowców helikopterowych typu Mistral. Transakcja została anulowana pod naciskiem zachodnich sojuszników Paryża w reakcji na rosyjską interwencję na UKR. Info o ustalonej przez obie strony wysokości odszkodowania podał na razie tylko rosyjski dziennik Kommersant.

TELAWIW OnLine: Rosja i Chiny przeprowadzą pod koniec sierpnia wspólne manewry morsko-powietrzne w…”Zaliwie Pietra Wielikogo”… – Zatoce Piotra Wielkiego będącej częścią Morza Japońskiego. Będzie to ostra prowokacja wobec Tokio, które anulowało w bm. – na poziomie niższej izby parlamentu – zakaz prowadzenia zagranicznych operacji wojskowych. W maju Rosja i Chiny odbyły też pierwsze takie ćwiczonka na wodach Mediterranee…

TELAWIW OnLine: Dwumetrowy fragment skrzydła samolotu znaleziony na francuskiej wyspie Reunion – przewieziony dziś został do V Republiki, gdzie specjaliści zajmą się ustalaniem, czy pochodzi z zaginionego w 2014 malezyjskiego MH370. Tymczasem we wsch, części wyspy Reunion wybuchł wulkan Piton de la Fournaise (Szczyt Pieca) – jeden z najbardziej aktywnych na świecie.

TELAWIW OnLine: Facebook zakończył budowę drona wielkości przeciętnego samochodu osobowego, ale ze skrzydłami o rozpiętości Boeinga 737 – bezzałogowiec będzie sobie latał na wysokości 30 km nad ziemią (w nocy niżej) i dostarczał internet 10 procentom ludzkości pozbawionym dotychczas tego dobrodziejstwa. Z tego, co pamiętam z połowa ludności naszej planety nie ma też wody bieżącej, ale to pikuś.

TELAWIW OnLine: Zimbabwe zwróciło się od Amerykanów o ekstradycję dentysty Waltera Palmera, który zabił popularnego wśród turystów lwa „Cecil”…w parku narodowym, zapłaciwszy za tę przyjemność ciepłą rączką…50 tys. baksów. Rzuciliby chama lwom na pożarcie?…

TELAWIW OnLine: Anglicy dostarczą Francuzom psy policyjne i ogrodzenia z drutem kolczastym, żeby ograniczyć migrację zdesperowanych Afrykanów z Calais do Dover i Folkestone na południowo-wschodnim krańcu UK. Migranci przedostają się na Wyspy, ukrywając się w tirach jadących Eurotunelem – żandarmeria francuska nie daje rady zahamować tej wędrówki ludów…

TELAWIW OnLine: Niemcy doszli do wniosku – na podstawie raportów medycznych z USA – że nie ma sensu stawiać przed sądem ukraińskiego zbrodniarza wojennego Michaela Karkoca z Minneaopolis. Ten ohydny skurwiel, służąc jako oficer kolejno w USDL i Waffen-SS – uczestniczył w pacyfikacji polskch wsi Chłaniowa i Wadysławina na Lubelszczyźnie (44 zabitych) i potem Powstania Warszawskiego (na Czerniakowie i w Kampinosie).

TELAWIW OnLine: W. Brytania wypuściła setki niemieckich zbrodniarzy wojennych, gdyż Amerykanom zależało na udziale Bonn w zimnej wojnie z ZSRR – ujawnił dr Dan Plesch z Uniwersytetu Londyńskiego. W ten sposób stryczka uniknął m.in. „buchalter z Auschwitz”, Oskar Groening, którego wydania domagała się Polska (dostał ostatnio 4 lata w Niemczech).

TELAWIW OnLine: Władze Kurdystanu w płn. Iraku chcą, żeby PKK wycofała stamtąd swoich ludzi będących ostatnio celem tureckich ataków lotniczych. Przypuszczalnie Ankara zastosowała szantaż ekonomiczny, grożąc Kurdom w tej enklawie, że nie będzie więcej kupowała od nich ropy…(co ugodziłoby dotkliwie w i tak już kulejącą gospodarkę tego autonomicznego regionu).

TELAWIW OnLine: W wieku 67 lat zmarła amerykańska piosenkarka country Lynn Anderson – utożsamiana głównie z nadawanym nieodmiennie do dziś przebojem ROSE GARDEN z początku lat 70.

https://www.youtube.com/watch?v=WO4wcNVbYOQ

TELAWIW OnLine: Eryk Mistewicz, szef Nowych Mediów wytyka GW, że przespała epokę Twittera i nie umie używać tego ”najciekawszego narzędzia nowych mediów”. Zgadza się – tylko czemu wczoraj kwartalnik Nowe Media lansował się na TT jakimś dziwnym hasełkiem o końcu Twittera?Reklama

Reklama

Treści chronione