TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | sierpień 4, 2015 | 9:51

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 04/07/15.

TELAWIW OnLine: Netanjahu wieczorem w ramach wideo konfy do Żydow w USA – „Jeśli Kongres odrzuci układ, Iran będzie błagał o wznowienie rokowań”.

TELAWIW OnLine: Lotnictwo USA pierwszy raz udzieliło wsparcia tzw. umiarkowanym powstańcom w starciu z dżihadystami Nusry w Syrii. Z kolei Anglicy zaczynają robić dobre wrażenie w odniesieniu do Iraku…(werbalne) – zapowiadające zwiększenie aktywności zbrojnej wymierzonej w IS na tej arenie.

TELAWIW OnLine: Przeżarta doszczętnie korupcją palestyńska czołówka Mahmuda Abbasa z Ramallah prosi o przyjęcie do Interpolu, gdyż „pomogłoby to w ekstradycji skorumpowanych urzędników”. W 2006 „Fatah” prezia Abbasa przegrał sromotnie wybory z Hamasem głównie dlatego, że mieszkańcy autonomii chcieli go ukarać za mega korupcję.

TELAWIW OnLine: Ławrow zaproponował wczoraj w Katarze zatokowym szejkom arabskim, żeby utworzyli koalicję z Asadem i Turkami w celu wspólnego zwalczania IS. Zatokowcy, którym ropa przestaje jakby uderzać do głowy – odrzucili jednak ten pomysł, wynikający zapewne ze złudnego przekonania, że można wszystkich wykołować, jak nie przymierzając ostatnio Obamę ws. perskiego atomu…

TELAWIW OnLine: Amerykanie w ramach ekspiacji po nieszczęsnym lwie Cecilu w Zimbabwe wyświetlili jego łeb na Empire State Building.

http://edition.cnn.com/2015/08/02/travel/endangered-animals-empire-state-building-lights-feat/

TELAWIW OnLine: Przed warszawskim sądem rozpatrywany będzie akt oskarżenia przeciw Tadeuszowi Markiewiczowi, współorganizatorowi manify solidarnościowej z Izraelem 25 lipca 2014 (podczas antyterrorystycznej operacji Cuk Ejtan kontra zwyrodniały Hamastan). Grzeczna skądinąd masówka pod ambasadą IL z lekka się przedłużyła – dlatego ciągają teraz Markiewicza po sądach. Ciekawe, komu z lewackich dupków zależy na tej zadymie, o której pisze najpopularniejszy dziennik izraelski, konserwatywny Israel Hajom.

TELAWIW OnLine (flesze): Wg oceanologów parzące meduzy odpuściły wreszcie wody przybrzeżne Ziemi Obiecanej; perski Ahmadineżad szykuje się do comebacku na jesieni; amerykański raper Kanye West 30 września wystąpi na stadionie w Ramat Ganie pod TLV.

TELAWIW OnLine: UWAGA – Turcja pierwszy raz potwierdziła, że za aprobatą USA utworzy „strefę buforową” wzdłuż granicy z północną Syrią. Ruch ten wymierzony ma być przeciwko IS, ale tak naprawdę Ankarze chodzi głównie o zduszenie narodowowyzwoleńczych dążeń kurdyjskich. Nic dziwnego, że syryjscy Kurdowie z YPG zaczęli nagle sygnalizować, iż w walce z dzikusami IS gotowi są już nawet współpracować z reżimem Asada.

TELAWIW OnLine: UE zakomunikowała całkiem przytomnie, że Turcja powinna przestrzegać zasad proporcjonalności w atakach na Kurdów z PKK.

TELAWIW OnLine (flesze): Od początku roku w błęktnych wodach Méditerranée już utonęło 2000 migrantów; papież Franciszek kazał kardynałom odesłać do Niemiec merce i beemki, a sam śmiga Fordem Focusem.

TELAWIW OnLine: W izraelskim parku narodowym Tel Cafit na wykopaliskach u podnóża Gór Judejskich znaleziono pozostałości okazałych fortyfikacji i bramy wjazdowej do starożytnego miasta filistyńskiego GAT (z 1000 lat p.n.e.). Wychodzi na to, że chadzał tamtędy 3-metrowy mięśniak Goliat z gigantycznym mieczem, zanim mu izraelski pasterz Dawid nie rozwalił łba z procki…Reklama

Reklama

Treści chronione