TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | sierpień 5, 2015 | 10:17

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 05/07/15.

TELAWIW OnLine: Układ atomowy z Iranem nie tyle oddala, co przybliża niebezpieczeństwo wybuchu wojny – oznajmiła późnym wieczorem oficjalna Jerozolima w reakcji na dzisiejszy spicz Obamy opiewający zalety tego bezsensownego porozumienia… „Izrael jest jednym krajem na świecie sprzeciwiajacym się układowi” – stwierdził noblista, dowodząc swoich racji, które coraz powszechniej kwestionowane są już także w Ameryce. Reszta argumentów była mniej więcej na tym samym niebotycznym poziomie (…).

TELAWIW OnLine: Premier Malezji Najib Razak poinformował w oparciu o francuską ekspertyzę, że szczątki znalezione na wyspie Reunion należały do zaginionego 17 miesięcy temu MH370. Pytanie tylko, czy ustalenia te pomogą w wyjaśnieniu także przyczyn katastrofy, w której zginęło 239 ludzi.

TELAWIW OnLine: W Egipcie otwarta zostanie jutro oficjanie druga nitka Kanału Sueskiego – mająca znacznie zwiększyć zyski gospodarzy.

TELAWIW OnLine: Zmasowana akcja militarna przeciw IS ruszy za chwilę – obwieścił turecki szef dyplomacji Mevlut Cavusoglu (w Malezji). Według niego amerykańskie drony i myśliwce przybywają już do bazy Incirlik, co właśnie umożliwi tę zakrojona na szeroką skalę operację na terenie dawnej Syrii.

TELAWIW OnLine: Szef MSZ Włoch Paolo Gentiloni, odwiedzający Teheran, przekazał łagodnie uśmiechniętemu preziowi Ruhaniemu zaprosimy do „wiecznego miasta”. Wcześniej już Ruhaniego zaproszono do „miasta świateł”… Łącznie po zawarciu pseudoukładu „A” z Iranem w połowie lipca w „stolicy operetki” – Europejczycy załatwili już sobie kontrakty z Persami na 12 mld $.

TELAWIW OnLine: Stęsknieni za sobą wzajemnie Kerry i Ławrow spotkali się dziś w Malezji, choć zaledwie w poniedziałek widzieli się w Katarze. Przypuszczalnie jowialny Ormiaszka namawiał dalej surowego z natury dyplomatę USA do zaakceptowania dobrotliwego rzeźnika z Damaszku, jako partnera w słusznej walce przeciwko okrutnikom IS.

TELAWIW OnLine: W więzieniu Ohio nieznany dron… dokonał zrzutu na „spacerniaku”… pakunek zawierał heroinę marychę i tytoń, o które pobili się pensjonariusze… – klawisze musieli użyć spreju pieprzowego, żeby rozpędzić złakniony tłum…W 2014 dronik chciał też zrzucić marychę i telefony w Kalifornii, ale rozbił się o mury więzienia. Natomiast pod koniec czerwca feministki z Holandii wysłały do Polski (Słubice) drona z pigułami aborcyjnymi.

TELAWIW OnLine: Zaostrza się gwałtownie kłótnia między Jerozolimą i Waszyngtonem o krytykowane przez Izraelczyków porozumienie ws. perskiego atomu. Obama wygłosił dziś płomienne przemówienie na cześć tej umowy, którą Netanjahu zjechał znowu wczoraj wieczorem (w przekazie satelitarnym do amerykańskich Żydów). „Z całym szacunkiem dla wywiadów Izraela i USA, ale minęło sporo czasu, zanim odkryliśmy irańskie ośrodki nuklearne Fordo i Natanz” – podkreślił premier Izraela.

TELAWIW OnLine: Przeciążony kuter rybacki z migrantami wywrócił się w odleglości 15 mil morskich od Libii- mogło utonąć nawet 200 ludzi.

TELAWIW OnLine: Dzikusy IS na egipskim Synaju grożą obcięciem głowy chorwackiemu zakładnikowi, jeśli Kair w 48 godzin nie zwolni “więźniarek islamskich”.

TELAWIW OnLine: Irakijczycy chcą zdigitalizować stare woluminy w Bibliotece Narodowej w Bagdadzie żeby zabezpieczyć je przed dzikusami IS…Reklama

Reklama

Treści chronione