TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | sierpień 27, 2015 | 10:14

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY – 24 godziny.

TELAWIW OnLine: Węgrzy wysłali 2100 policjantów „z psami i helikopterami” na 175-kilometrową granicę z Serbią, żeby spróbować stawić czoło nieprzerwanej fali imigranckiej. W środę po raz pierwszy użyli tam gazu łzawiącego przeciw migrantom, co wywołało ogólny wstrząs…

TELAWIW OnLine: Papież Franciszek nie chce, aby Palestyńczycy mieszali go w jakikolwiek sposób do kampanii o wywieszenie ich flagi przed gmachem ONZ w Nowym Jorku. Reżim palestyński z Ramallah usiłował podjąć starania w tej sprawie, podpierając się autorytetem Watykanu, mającym – podobnie jak Palestyńczycy – status państwa nieczłonkowskiego…w ONZ.

TELAWIW OnLine: Irackie siły rządowe po serii dotkliwych porażek w walkach z IS mogą stracić miasto i wielka rafinerię Baiji na północy kraju.

TELAWIW OnLine: Obama wrócił z 2-tygodniowego urlopu w bojowym nastroju i od razu nazwał przeciwników układu z Iranem „szaleńcami”.

TELAWIW OnLine: W ocenie ONZ – Europa nie przykłada się należycie do problemu uchodźców, który nadal będzie narastał wskutek wojen szalejących w Iraku i Syrii. „Do Macedonii przybywać będzie 3000 migrantów dziennie”. Węgry domagają się specjalnych funduszy unijnych na hamowanie zjawisk migracyjnych (podobno gros kasy na ten cel zgarnia stara Europa).

TELAWIW OnLine: W hiszpańskim Bunolu pod Walencją tysiące półnagich facetów obrzucało się – „w ostatnią środę sierpnia” – pomidorami w ramach 75. „La Tomatiny”. Najwięcej było Anglików, Australijczyków, Japończyków i Amerykanów. Ponoć uliczna bitwa pomidorowa (w sumie 150 ton) jest tak popularna, gdyż umożliwia pozytywne wyładowanie stresu (ze względów bezpieczeństwa zalecane jest ugniatanie pomidorów w dłoni przed rzutem).

TELAWIW OnLine: W południowym Libanie wybuchły gwałtowne walki między Fatah i islamistami w głównym palestyńskim obozie uchodźców „Ein el-Hilweh” pod Sydonem – 3 zabitych, 20 zburzonych domów, kilkuset ludzi uciekło… Komplikuje to dodatkowo sytuację w kraju, po tym, jak w Bejrucie rząd otoczył swoje budynki betonowym murkiem, chroniąc się przed atakami tłumów rozwścieczonych niekończącym się strajkiem śmieciarzy (….

TELAWIW OnLine: W Republice Płd. Sudanu prezio Salva Kiir (kapelusik kowbojski) zgodził się zawrzeć pokój z opozycją, ale czy oznacza to koniec wojny, tego nie wie nikt…

TELAWIW OnLine: W Gwatemali Sąd Najwyższy zatwierdził „impeachment” prezia Otto Pereza Moliny (za korupcję) – reszta zależy od Kongresu…

TELAWIW OnLine (flesze): W Afganie 2 zbirów w mundurach armi rządowej zastrzeliło dwóch wojskowych NATO (napastników kropnięto); w Egipcie jadący autem dżihadyści zabili 2 policjantów pilnujących poczty w płn. Synaju; w Stanach wywalony z roboty dziennikarz telewizyjny (Murzyn i gej) zastrzelił w studio LIVE prezenterkę prowadzącą program i “kamermena”.

TELAWIW OnLine: W Rehowocie w wieku 88 lat zmarł MARK DYMSZYC – były pilot wojskowy w ZSRR. Należał do czołówki syjonistycznej grupy „Samolotczików”, która w 1970 chciała porwać samolot pasażerski z ZSRR do Izraela. Chodziło o nagłośnienie kwestii Żydów, którym władze sowieckie nie dawały wyjechać na stałe do IL. Porwanie zostało udaremnione przez KGB, ale sprawa zyskała rozgłos światowy – Breżniew, któremu zależało na „detente” z Zachodem, zgodził się na żydowską emigrację w latach 70.Reklama

Reklama

Treści chronione