TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | kwiecień 30, 2015 | 10:43

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 30/04/15

TELAWIW OnLine: W Jerozolimie wieczorem gwałtowne zadymy „Etiopczyków” (ciemnoskórych Żydów pochodzących z Etiopii) – przeciwko brutalnym metodom stosowanym przeciwko nim przez policję. Główny problem polega zdaje się na tym, że brani są często pomyłkowo za nielegalnych migrantów afrykańskich (z Sudanu i Erytrei)…, których Izrael stara się wydalać.

TELAWIW OnLine: W Nepalu już ponad 6000 zabitych; rano Amerykanie wydobyli spod gruzów żywego 15-letniego chłopaka. Brakuje wody – ONZ chce zebrać 415 mln $ dla Nepalczyków. Wg CNN najliczniejszą, 260-osobową ekipę ratowniczo-medyczną przysłał Izrael. W czasie piątkowego trzęsienia na trekkach nepalskich było 2000 młodych Izraelczyków; w tej chwili już tylko jeden facet jest zaginiony.

TELAWIW OnLine: Nemieckie służby BND pomagały Amerykanom z NSA inwigilować wysokich urzędasów francuskiego MSZ i Komisji Europejskiej – pisze dzisiejszy Sueddeutsche Zeitung. Afera rozkręca się atrakcyjnie… Zaufany Merkelowej, Thomas de Maiziere ma tłumaczyć się z tych numerów w przyszłym tygodniu w Bundestagu.

TELAWIW OnLine: Wg Seulu tłusty Kim III kazał rozwalić w br. nie tylko 15 oficjeli, lecz także 4 członków orkiestry, w której gra jego siostrunia.

TELAWIW OnLine: Anglicy powiadomili odpowiednie gremia ONZ, że Iran nabył sprzęcik potrzebny do „A” – u paru producentów w Europie i Stanach naruszających międzynarodowe embargo. Komunikat Londynu pojawił się jednocześnie z wznowieniem rozmów atomowych między P5+1 i Persami.

TELAWIW OnLine: Paryż dogadal się z emiratem Katar ws. sprzedaży 24 myśliwców Rafale (podobno niezłych, ale w sumie nic poza tym)…

TELAWIW OnLine: Francuzi odżegnują się od oskarżeń, jakoby wykorzystywali seksualnie małolatów w trakcie misji w centralnej Afryce.

TELAWIW OnLine: Wietnamczycy obchodzili dziś z hukiem (parada wojskowa etc.) 40-lecie upadku Sajgonu – piętnując zbrodnie USA… Batalia ta była pierwszym w trakcie zimnej wojny konfliktem zbrojnym przegranym przez jedno z supermocarstw – po raz pierwszy też szczegółowo relacjonowanym przez media! W ostatnich latach USA i Wietnam zbliżają się jednak do siebie, chcąc wspólnie stworzyć przeciwwagę dla rosnącej ekspansji Pekinu. Tego zaś żaden ze skośnookich proroków komuny azjatyckiej chyba by nie wymyślił…

TELAWIW OnLine: Piętnastolatek wyciągniety dziś spod gruzów po 5 dniach przez Amerykanów oddany pod opiekę lekarzy w izraelskim szpitalu polowym w Katmandu. Nadal nie wiadomo, co się stało z 22-letnim Orem Asrafem – ostatnim zaginionym Izraelczykiem – którego ojciec i koledzy z wojska lecą do Nepalu, żeby pomóc w poszukiwaniach.

 Reklama

Reklama

Treści chronione