TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | sierpień 28, 2015 | 10:46

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: W Austrii znaleziono ciała 71 migrantów, którzy udusili się w tirze na autostradzie A4 biegnącej od granicy z Węgrami do Wiednia.

TELAWIW OnLine: Dwóch irackich generałów zginęło, gdy samobójcy IS zdetonowali 4 auta-pułapki od miastem Ramadi w zachodniej prowincji Anbar.

TELAWIW OnLine: Cetrum Wiesenthala wezwało Obamę i jego ludzi do potępienia hejtów perskiego reżimu pod adresem Izraela (kolejne nawoływania oturbanionych dzikusów do zniszczenia „syjonistycznego siedliska”).

TELAWIW OnLine: Ciąg dalszy telenoweli z rosyjskimi S-300 dla Iranu; podobno dostawa się odwlecze, gdyż „zaistniały trudności natury finansowej”.

TELAWIW OnLine: Netanjahu od czwartku składa wizytę we Włoszech. Poza rozmowami w Rzymie – zwiedził wystawę światową Expo Milano 2015, gdzie Izraelczycy pokazują swoje naprawdę niezłe możliwości agrotechniczne i technologiczne w walce z pustynią, zalesianiu, nawadnianiu, odsalaniu wody morskiej etc. Wszystko to mogłoby się cholernie przydać różnym nieszczęsnym, zacofanym narodom, gdyby nie ich bezrozumny antyizraelizm i…ślepy lęk przed „neokolonializmem”.

TELAWIW OnLine: Rosyjski resort zdrowia raportuje, że nieustanne trudności ekonomiczne powodują wzrost alkoholizmu, co z kolei drastycznie zmniejsza przyrost naturalny i zwiększa liczbę samobójstw. Według tych ocen – jak tak dalej pójdzie – liczba ludności w Rosji z obecnych 140 mln spadnie w 2050 r. o połowę. Putin przejmuje się tymi katastrofizmami czy tradycyjnie cznia?

TELAWIW OnLine: Księstwo Monako przeprosiło elegancko za to, że 73 lata temu – pod naciskiem szkopów i francuskich kolaborantów z Vichy – zgodziło się wydać 90 Żydów, którzy wysłani zostali do obozów zagłady (przeżyło 9). Książę Monako Albert II odsłonił na miejscowym cmentarzu pomnik z wyrytymi nazwiskami wszystkich deportowanych wtedy osób.

TELAWIW OnLine: Palestyński reżim w Ramallah chce sobie zbudować w 2 lata „pałac prezydencki” za 13 mln dolczyków (raczej eurasków wydojonych z UE)…

PATRZCIE KTO IDZIE.

TELAWIW OnLine: Niemiaszki nakręciły filmową komedyjkę pt. „Patrzcie, kto wrócił”, której kampania reklamowa rusza z wolna w internecie (premiera w październiku). Jest to historyjka o rzekomym powrocie Hitlera po długiej niebytności…mająca jakoby pomóc w odpowiedzi na dręczące pytanie…, co Niemcy zrobiliby teraz… i dlaczego wtedy dali się tak łatwo zmanipulować…

Nie należy kręcić komedii o ludobójcach pod żadnym pozorem, z tych samych powodów, dla których Charlie Chaplin żałował potem do końca życia, że jeszcze w 1940 nakręcił swoją słynną satyrę na Hitlera pt. „Dyktator” (zanim świat doświadczył na sobie, czym naprawdę jest hitleryzm)” – komentuje znany izraelski dziennikarz Noah Kliger (ocalony z Holokaustu).Reklama

Reklama

Treści chronione