TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | sierpień 31, 2015 | 11:40

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine (flesze): Holandia usztywnia kurs – od listopada wydalać będzie migrantów, którzy nie uzyskają statusu uchodźcy; Włoska Eni SpA twierdzi, że znalazła wielkie podmorskie złoża gazu w Egipcie; Dzikusy IS zapodały w necie, że zaczęły bić własne złote, srebrne i miedziane monety; Donald Trump powtarza, że należy wywalić ze Stanów 11 mln migrantów; Izrael i Białoruś wprowadzają od jesieni dwustronny ruch bezwizowy.

TELAWIW OnLine: W Peru po 14-letniej przerwie upoważniono znowu wojsko do zestrzeliwania samolotów używanych do szmuglowania kokainy. Kraj ten od 2012 jest najwiekszym producentem koki na świecie (1 tona dziennie do Boliwii). Prezydent Ollanta Humala (dawny wojskowy) odłożył natomast chwilowo plany „ugorowania” terenów „Doliny Kokainowej”, bojąc się, że maistowski Świetlisty Szlak” podburzyłby plantatorow przeciw władzy.

TELAWIW OnLine: W centrum Bejrutu policja rozpędziła w weekendzie kolejne masowe wystąpienia antyrządowe określane mianem protestów „YouStink!”. Libańczycy wściekają się na skorumpowane i nieudolne władze za bajzel spowodowany kilkutygodniowym strajkiem śmieciarzy w stolicy. Napięcia wewnętrzne w Libanie mogą zostać wykorzystane przez perską przybudówkę Hezbollah do przechwycenia władzy.

TELAWIW OnLine: Zakończyła się fajna parodniowa wizyta Netanjahu we Włoszech, gdzie podejmowany był (b. serdecznie) przez zaprzyjaźnionego z nim premiera Matteo Renzi. We Florencji Palazzo Vecchio rozbrzmiewał od kolejnychDear Bibi” i „My good friend Matteo”. Nieoficjalnie Netanjahu radził ponoć Włochom, żeby nie dawali się wpuścić w inwestowanie w Iranie, bo po wyborach w Stanach nowy prezydent unieważni „obamowski układzik”.

TELAWIW OnLine: Szwajcaria przeprosiła za piątkową żenadę z jej ambasadorem w Iranie Giulio Haasem… Ta morda (nie mylić z Hössem)…na persko-helveckiej Ymprezce bYznesowej w Zurychu pokazała karykaturę Netanjahu z kupkającymi mu na głowę gołąbkami z flagami USA i Iranu. Helveci w ślepym pędzie za kontraktami z mułłami ewidentnie zdurnieli do reszty.

MADZIARSKA KONCERTINA.

TELAWIW OnLine: Węgrzy twierdzą, że zakończyli budowę 175-kilometrowego ogrodzenia na granicy z Serbią – mającego chronić przed masowym napływem migrantów. Błyskawiczne tempo realizacji tego projektu budzi poważne watpliwości. Np. Izraelczykom też obawiającym się fali migracyjnej z Afryki – zajęło sześć lat zbudowanie solidnego ogrodzenia na 240-kilometrowej granicy z Egiptem. Projekt ten ukończony został dopiero w grudniu 2013 roku. Mam dziwne wrażenie, że Węgrzy zadowolili się rozciągnięciem zasieków z tzw. koncertiny, czyli luźnych zwojów drutu kolczastego, które można podważyć jedną ręką.

https://www.youtube.com/watch?v=2S7TiZA-4JYReklama

Reklama

Treści chronione