TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Kwiecień 16, 2018 | 1:30

TELAWIW OnLine: UWAGA – Cahal (IDF) przygotowany jest w sensie operacyjnym na możliwość, że Irańczycy, przypuszczalnie za pośrednictwem swoich szyickich przybudówek, zareagują zbrojnie w najbliższych dniach (w trakcie obchodów 70-lecia Izraela) na izraelski nalot z 9 kwietnia na bazę lotniczą T-4 w syryjskiej prowincji Homs.

W ataku tym poza asadowcami zginęło 7 irańskich „strażników rewolucji”, w tym oficer w randze pułkownika dowodzący ekipą dronową. Dwa miesiące temu Persowie odpalili stamtąd drona, którego Cahal strącił nad Golanem, zaś nie przypadkiem po raz pierwszy w miniony piątek zawiadomił niespodziewanie…, że maszyna wyładowana była materiałem wybuchowym (czyli – brutalna prowokacja zbrojna ze strony Irańczyków).

Nie bez przyczyny też zapewne dzisiejszy NYC przepowiada, że „Następna wojna w Syrii rozegra się między Izraelem i Iranem”.

@ Fota: zniszczona przez Izraelczyków hala fabryczna w T-4. Wg arabskich źródeł zniszczenia wskutek tego nalotu były znacznie większe niż wskutek osławionego zachodniego ataku rakietowego na ośrodki chemiczne asadowców w minionym weekendzie…

© 2018 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.Reklama

Reklama

Treści chronione