TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 24, 2017 | 4:27

SKRZYŻOWANIE ARMAGEDON.

TELAWIW OnLine: 21 grudnia 2012 odwiedziłem Megiddo w północnym Izraelu na okoliczność końca świata mającego wówczas nastąpić według kalendarza Majów. W międzyczasie twittowałem jak opętany (jak nie przymierzając teraz Trump). Skrzyżowanie Megiddo (Armagedon) – ostry deszcz, 12 stopni C – silne wiatry bez rozpogodzeń. Zasiadam przy barze knajpy na stacji paliwowej & zamawiam Double Scotch :).

Na zboczu pagórka na skraju równiny jacyś upaćkani w błocie archeolodzy w szortach grzebią łopatkami w ziemi – jak się zaraz dowiaduję – wytyczając nowe stanowiska wykopaliskowe na lato. Pomagające im zaćpane wolontariuszki ze smartfonami – wyglądające jakby faktycznie miał się rypnąć świat – wrzeszczą do swojej Skandynawii, że gówno z tego wyjdzie (tweet: świat będzie dalej fajny, zero oznak Apokalipsy).

Poza wielką tęczą nad stacją benzynową Delek z knajpą czynną 7/24 nic się nie dzieje. Nie ma żadnych uciekających zwierzaków ani ptaków latających z wrzaskiem nisko nad ziemią – jak krakali masowo fani teorii spiskowych. @ Tweety newsowe: Wczoraj Putin odżegnał się od syryjskiego Asada @ Rebelianci: Asad uciekł z Damaszku @ Reżim Asada znów odpalił Scudy @ Według mnie: broń chemiczna lada moment*…

5 minut przed Armagedonem wg czasu GMT w knajpie koło Megiddo – leci Light My Fire Doorsów z lat 60. Tweety newsowe: Japończycy z UNDOF (ONZ) na Golanie, przerażeni eskalacją zbrojna, chcą dać dyla z granicy izraelsko-syryjskiej; PL wycofała się z tej misji 3 lata temu. Wracam do TLV w strugach deszczu, ostatni tweet: jak to wszystko ma się do faktu, że IL zniknąłby w pół godziny z mapy świata, gdyby nie miał silnej armii?

*Pomyliłem się z tym WMD Asada o pół roku; zabił sarinem 21 sierpnia 2013 ponad 1400 cywilów.

© 2017 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.Reklama

Reklama

Treści chronione