TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Lipiec 20, 2015 | 4:54

SZEF PENTAGONU ASH CARTER w IZRAELU.

NETANJAHU: Ostrzegam, że żadne gadki o dodatkowych dostawach broni nie skłonią mnie do akceptacji trefnego układu atomowego z Persami.

ASH CARTER: Proponujemy wam w każdym razie jeszcze jedną eskadrę niewidzialnych myśliwców F-35 i z parę strategicznch bombowców B-52.

NETANJAHU: To cholernie miło z waszej strony, ale i tak zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby namówić Kongres USA do storpedowania układu.

ASH CARTER: Nie dasz rady skaptować 13 senatorów demokratycznych, bez których nie zablokujecie z Republikanami prezydenckiego weta.

NETANJAHU: Żydzi USA poza lewackim „J Street” stoją murem za Izraelem, a nie jest to pikuś dla Demokratów przed wyborami prezydenckimi…

ASH CARTER: Jednym słowem, nie przydadzą się wam dodatkowe myśliwce F-35, których skąpimy nawet NATO, nie mówiąc już o zabawkach B-52.

NETANJAHU: Chyba na wojnę z Pjongjang…Nie sądzisz chyba, że na Bliskim Wschodzie po rozpadzie armii Asada, poziom zagrożenia wzrósł?

ASH CARTER: Chcemy unaocznić wam i innym, że zmiana akcentów w polityce globalnej USA nie oznacza, iż pozostawiamy was samym sobie.

NETANJAHU: Dogadaliście się z Persami kosztem Izraela, żeby tylko nie być zmuszonym do realnej interwencji zbrojnej przeciw IS w Iraku & Syrii.

ASH CARTER: W naszej ocenie, Bibi, istnieje duża szansa, że Iran się ucywilizuje i będzie spełniał pozytywną rolę w waszym rejonie świata.

NETANJAHU: W ramach tej cywilizacyjnej roli perskie siły pokojowe i ich przydupasy podejdą nam pod granicę na Golanie lub przegonią tam IS…

ASH CARTER: Hmmm, z takim scenariuszem, którego, caramba, wykluczyć się nie da – poradzilibyście sobie też faktycznie bez bombowców B52…

NETANJAHU: Dlatego też powiedz Barackowi, że w ramach rekompensaty mógłby np. uznać naszą suwerenność na Golanie, no i w Jerozolmie wsch.

@

Wszelkie podobieństwo do prawdzwych osób i zdarzeń jest przypadkowe :).Reklama

Reklama

Treści chronione