TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Lipiec 6, 2015 | 9:35

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 06/07/15.

TELAWIW OnLine: Izraelskie służby zatrzymały 6 Beduinów z Negewu związanych z IS – prawie wszyscy są nauczycielami. Planowali wyjazd do Arabi Saudyjskiej, stamtąd do Turcji i dalej przez zieloną granicę ciup… do dawnej Syrii. Jeden z nich zdążył poprowadzić lekcję na temat IS w szkole noszącej nazwę „Al Salam” (pokój – po arabsku)…Jak dotąd, 47 Arabów przyłączyło się do IS – ci, których Allah miłosierny oszczędził, po powrocie do Izraela trafili do p*erdla.

TELAWIW OnLine: 7 zabitych w 33 incydentach ogniowych w Chicago podczas świątecznego weekendU (4 Lipca) – wśród ofiar siedmiolatek, 16-latek i 15-latka…Policja twierdzi, że przyczyniła się do tego upalna pogoda.

TELAWIW OnLine: Egipcjanie twierdzą, że w atakach lądowych i lotniczych zabili już dziś od rana 63 dżihadystów IS na północy Synaju.

TELAWIW OnLine: W Nigerii z 200 zabitych w ostatnich dniach przez Boko Haram, w tym 44 w nocnym zamachu w meczecie w mieście Jos.

TELAWIW OnLine: Szef MSZ w Atenach Nikolaos Kotzias (składający akurat teraz…wizytę Jerozolimie) – wyraził wdzięczność za „troskę i zrozumienie wykazywane dla greckich problemów”. O co w tym wszystkim chodzi? – nie wiem, ale zapewne o kasiorę…Możliwe, że Netanjahu ma jakieś chody w IMF i dałby jednak radę coś tym Grekom załatwić, żeby odbili się od dna.

TELAWIW OnLine: Media w IL nie zalecają anulacji urlopów w Grecji, ale ostrzegają, że w hotelach może np. nagle zabraknąć śniadanek…

TELAWIW OnLine: Irackiemu myśliwcowi marki Suchoj-25 urwała się bomba nad wschodnim Bagdadem, niszcząc 3 domy mieszkalne i zabijając ośmiu ludzi + raniąc kilkunastu. Przed rokiem podawałem w serwisie TELAWIW OnLine, że Rosja przekazała rządowi w Bagdadzie kilka starych rzęchów Su-25, do których nawet części zamiennych brakuje.

TELAWIW OnLine: Chińska firma CRTG mająca uczestniczyć w projekcie kolejki miejskiej w TLV (kontrakt na 800 mln $) związana jest pośrednio z irańską korporacją „Strażników Rewolucji” budującą ośrodki atomowe…- podał izraelski II Kanał tv. Afera może się okazać interesująca :). Dodam, że kolejka częściowo przebiegać będzie pod ziemią; Chińczycy drążyć mają tunele, a „strażnicy” to najbardziej fanatyczna horda, kontrolująca główne gałęzie gospodarki irańskiej (nafta) i faktycznie rządząca tym krajem.

TELAWIW OnLine: Jordańczycy dorwali w północnym mieście Jerash osobnika z 45-kg ładunkiem – miał dokonać zamachu terrorystycznego na zlecenie Iranu. Amerykanie szkolą w Jordanii powstańców syryjskich mających walczyć z Asadem (wspieranym przez Teheran). Tymczasem nad modrym Dunajem John Kerry gruchał dziś nadal o atomie, jakby nigdy nic, z tymi morderczymi Persami.

TELAWIW OnLine: Kurdowie z YPG nie potwierdzili na razie info SOHR, że IS odbił zajęte przez nich wcześniej miasto Ayn Issa, 50 km na północ od Raqqa (tymczasowej stolicy kalifaciku)… Amerykanie zaledwie 2 dni temu przeprowadzili zmasowane naloty na Raqqa – jak widać, mega skuteczne…

TELAWIW OnLine: Miesięcznik Forbes (Polska) celnie analizuje, w jaki sposób Izraelczycy stali się “start-up nation”. Poza wymienionymi 4 czynnikami jest jednak coś dużo więcej, o czym nie śniło się nawet najbardziej nawiedzonym prorokom z bliższych i dalszych okolic…Odwieczne, genetyczne niejako i frenetyczne „dzielenie włosa na czworo”, analizowanie każdego najmniejszego choćby przecinka w świętych księgach żydowskich – pomimo niepowetowanych strat w Holokauście – owocuje teraz sukcesami w izraelskm HI-TECHU.

http://pierwszymilion.forbes.pl/czynniki-sukcesu-izraelskich-start-upow,artykuly,196799,1,1.htmlReklama

Reklama

Treści chronione