TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Lipiec 9, 2015 | 9:21

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 09/07/15.

TELAWIW OnLne: Kerry zapodał wieczorem w Wiedniu, że nie ma lekko z Persami, ale żadna ze stron nie zamierza odpuszczać, więc może jednak uda się coś spłodzić. Potem nagle przed północą Signora Mogherini oznajmiła, że rozmowy zostaną zakończone, jeśli w najbliższych godzinach nie da się osiągnąć postępu…

TELAWIW OnLine: FBI poinformowała, że udało jej się zapobiec zamachom terrorystycznym, których dżihadyści IS mieli dokonać 4 Lipca w USA (aresztowano 10 dzikusów). Według FBI ponad 200 obywateli amerykańskich wyjechało lub próbowało wyjechać do Syrii, żeby walczyć w szeregach IS.

TELAWIW OnLine: Cahal przygotowuje się do nieuniknionego najwyraźniej, bezpośredniego starcia z hordami dżihadowskimi IS na egipskim Synaju i w dawnej Syrii. W tym celu połączone zostają ze sobą 4 jednostki specjalne, tworząc jednolitą strukturę komando o skondensowanej sile ognia.

TELAWIW OnLine: Obciach goni obciach…US. Army przyznała, że 65% samolotów mających atakować IS wraca z bombami „z braku celów”.

TELAWIW OnLine: Wg najnowszych danych z WikiLeaks Amerykanie (konkretnie NSA) podsłuchiwali ostro nie tylko Merkelową, lecz także obu poprzednich kanclerzy – Schroedera i Kohla. Coraz bardziej wqrwiony tym wszystkim tygodnik Der Spiegel pisze na swoim portalu międzynarodowym, że Merkel powinna zerwać „diabelski pakt” z Ameryką. Ejże?

TELAWIW OnLine: Reżim perskich mułłów „pożyczył” syryjskiemu Asadowi ciepłą rączką ćwierć miliarda dolców „na zaopatrzenie i inwestycje”.

TELAWIW OnLine: Chińskie MSZ oznajmiło, że nie ma żadnych „problemów etnicznych” z islamskimi Ujgurami, a Turcja tylko niepotrzebnie bije pianę… Ankara zaprotestowała ostatnio przeciw prześladowaniu 10 mln Ujgurów w zachodniochińskiej prowincji Xinjiang, których uważa za swych ziomków, a którym Pekin zakazał ramadanowych postów.

TELAWIW OnLine: Perski prezio Ruhani pogwarzył sobie w mieście Ufa z Putnem, który dopatrzył się „pozytywnej dynamiki” w rozmowach jądrowych w Wiedniu.

TELAWIW OnLine: Wg Izraela Hamas przetrzymuje w Strefie Gazy 2 obywateli izraelskich – 28-letniego „Etiopczyka” z Aszkelonu i Beduina.

TELAWIW OnLine: W północnoirackim Mosulu 45 dzikusów z tej hordy zmarło po spożyciu „wieczerzy iftar” (kończącej codzienny post ramadanowy). Allah ich skarał, czy też może jakaś ciemna siła doprawiła im potrawki :)?

TELAWIW OnLne: W Jerozolimie dorwali 6 Arabów, którzy chcieli obrabować wykutą w skale jaskinię grobową sprzed 2000 lat – na Górze Oliwnej k. kampusu Uniwersytetu Hebrajskiego. Czasem w takich miejscach można jeszcze wygrzebać cenione przez kolekcjonerów naczynia wotywne etc. Rabusie oznajmili zaskoczonej policji, że chcieli stamtąd „wygonić ducha”.

TELAWIW OnLine: W Abu-Dhabi wykwitło nagle jakieś tajemnicze „centrum do zwalczania propagandy IS” – utworzone wspólnym wysiłkiem Amerykanów i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE). Pełnomocnikiem ze strony Departamentu USA jest były szef “Time” – Richard Stengel. Zwalczanie będzie odchodzić oczywiście w necie, a do siedziby „centrum” media mają szlaban.

TELAWIW OnLine: Na Synaju z 20 policjantów egipskch – jadących autubusem na przepustkę – rannych w dżihadowskim zamachu pod El-Arisz.

TELAWIW OnLine: Argentyńska prezydent Kirchner (z usteczkami skrojonymi chirurgicznie w ciup) poradziła dzieciom szkolnym w Buenos Aires, żeby – chcąc zrozumieć zagraniczne roszczenia finansowe wobec ich kraju – przypomniały sobie postać szekspirowskiego Shylocka.

TELAWIW OnLine: Tak na marginesie ohydnej afery w Krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) – z filmikiem o fikuśnych nagusach grających w berka w komorze gazowej…Charakterystycznym rysem lewackiego chamstwa, skądinąd nie tylko w Europie, jest ignorowanie protestów, co nie znaczy oczywiście, iż nie trzeba walić w tę hołotę do oporu jak w bęben :).

TELAWIW OnLine: MSZ w Warszawie przeprosiło za hejlowanie w europarlamencie w wykonaniu wiadomego kabotyna w muszce:).

 Reklama

Reklama

Treści chronione