TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Czerwiec 11, 2015 | 10:08

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 11/06/15

TELAWIW OnLine: Wieczorem dzikusy islamskie w Hamastanie znowu odpaliły Grada w stronę izraelskiego miasta Aszkelon – zero ofiar.

BEZLITOSNA KRYTYKA wobec OBAMY.

TELAWIW OnLine: Ustępujący szef departamentu wywiadu Pentagonu gen. Michael Flynn powiedział w Kongresie, że „Iran z całą pewnością chce mieć broń atomową, a jego pogróżki pod adresem Izraela należy traktować poważnie”. Wg niego planowany przez Obamę układ z Persami opiera się na przesłankach życzeniowych i najlepszym sposobem byłaby zmiana u steru rządów w Teheranie”. Gen. Flynn skrytykował też sposób prowadzenia batalii zbrojnej przeciw IS w Iraku/Syrii i brak „ogólnej koncepcji”.

TELAWIW OnLine: Szwajcarska prokuratura federalna wszczęła dochodzenie w związku z sygnałami, że ktoś wraził wirusa do komputerów w hotelach, gdzie toczyły się rozmowy atomowe z Persami. Także Austriacy rozpoczeli energiczne śledztwo…Brak natomast nadal oficjalnej reakcji z…Syjonu, jeśli nie liczyć wypowiedzi wiceszefowej MSZ Cypi Hotovely w wojskowym radiu Galej Cahal, że oskarżenia pod adresem IL są „bezpodstawne”.

TELAWIW OnLine: A tak między nami, dlaczego niby Izraelczycy mieliby nie śledzić prawdziwego przebiegu losowych dla nich rokowań atomowych prowadzonych z islamskimi dzikusami perskimi m.in. przez „postępowców” w rodzaju Rosjan i Chińczyków – no i pod wodzą znanego ze skutecznego działania i myślenia politycznego, pokojowego noblisty z Białego Domu?

TELAWIW OnLine: Rosyjski ambasador w Libanie A. Zasypkin (w bejruckiej gazecieAl Joumhouria”) zaprzeczył, jakoby Moskwa dogadała się z Zachodem ws. wykopania syryjskiego Asada na zasłużoną emeryturkę w Rosji, co miałoby pomóc w zwalczaniu dżihadowskiego IS. Ekscelencja zaznaczył ponadto, że tzw. trzecie strony nie pownny mieszać się do spraw polityki wewnętrznej w Syrii. Nie chce mi się nawet tego komentować :).

TELAWIW OnLine: Wg wszechwiedzących komputerowców z rosyjskiego „Kaspersky Lab” – Izraelczycy wsłuchiwali się też z napięciem – przy pomocy zaawansowanego wiruska Duqu 2.0 – w urywkowe rozmówki szefów rządów i państw podczas styczniowych obchodów 70-lecia wyzwolenia Auschwitz. A ja myślałem, że oni wszyscy chcieli sobie tylko strzelić selfie ze Spielbergiem w tym sporawym namiociku…

TELAWIW OnLine: Rządowe media egipskie stanowczo zdementowały info, jakoby konwój prezydencki został ostrzelany pod Szarm el-Szejk na Synaju. Takie newsy podawane było jednak od rana przez portale w świecie arabskim. Nie dalej jak wczoraj dżihadyści usiłowali dokonać masakry w Luksorze, więc atak na konwój prezydenta El-Sisi – wracającego do Kairu z konfy ekonomicznej – wydaje się (niestety) nader prawdopodobny.

TELAWIW OnLine (flesze): W Korei Płd. już 122 zachorowań na MERS, z czego 9 śmertelnych; 20 Druzów zabitych przez Nusrę/al-Kaidę w północno-zachodniej Syrii; Premier Australii Tony Abbott wzywa do utworzena szerokiego frontu w celu zduszenia szerzącej się zarazy IS.

TELAWIW OnLine: Luksemburg przeprosił oficjalnie za aktywny współudział w Holokauście – polegający na „przekazaniu Niemcom list imiennych Żydów, pozbawieniu ich pracy i rabunku mienia”. Spośród 3700 mieszkających w tym kraju przed wojną Żydów – ponad 1200 szkopy deportowali i zamordowali w obozach. W 1941 Luksemburg ogłoszony został jako „Judenrein”.

TELAWIW OnLine: Hiszpania zatwierdziła ostatecznie ustawę przewidującą możliwość przyznania obywatelstwa potomkom 200 tysięcy Żydów wygnanych ponad 500 lat temu przez inkwizycję. Podobno wielu z 15 tysięcy sefardyjskich Żydów żyjących nadal w Turcji rozważa „opcję hiszpańską”, jeśli mahometański Erdogan… nie zostanie ostatecznie sflekowany…

TELAWIW OnLine: Wg najnowszego raportu ONZ – na Haiti 230 kobiet, w tym wiele nieletnich wykorzystywanych było seksualnie w latach 2004-2014 przez tzw. obserwatorów z kontyngentu UNSTAMIH. Wieśniaczki w ramach zapłaty dostawały leki, środki czystości i pampersy, a „miastowe” – komórki i „buty do kościoła”.Reklama

Reklama

Treści chronione