TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Czerwiec 12, 2015 | 11:21

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 12/06/15

TELAWIW OnLine: Impas w rokowaniach atomowych z Iranem mających się zakończyć 30 czerwca – zero postępu w obecnej rundzie wiedeńskiej.

TELAWIW OnLine: Francuski Front Narodowy pozbył się Le Pena jako honorowego przewodniczącego, chcąc ucywilizować swój wizerunek.

TELAWIW OnLine: W Trypolisie dżihadyści wdarli się do konsulatu Tunezji i przetrzymują z 10 zakładników (członków personelu dyplomatycznego).

TELAWIW OnLine: Wg oficjalnej wersji saudyjskiej powodem nagłe śmierci dowódcy lotnictwa gen. Ahmeda al-Ahaalana był atak serca…Nieoficjalne doniesienia mówią jednak, że zginął w ataku rakietowym szyickich powstańców Huti na przygraniczną bazę lotniczą, skad kierował operacjami w Jemenie. Jeśli wersja ta sprawdzi się, świadczyć będzie o głębokim zaangażowaniu wywiadu irańskiego w jemeńskiej wojnie po stronie Huti.

TELAWIW OnLne: Polskie MSZ zapowiedziało ustami swego rzecznika, że min. Schetyna odwiedzi Palestynę (bez cudzysłowu) – więc zapytuję retorycznie 🙂 z niezdrowej ciekawości – starorzymską, sułtańską, mandatową czy obecną wirtualną:)?

TELAWIW OnLine (flesze): Islamski Boho Haram spalił 6 wiosek, mordując 37 ludzi w północno-wschodniej Nigerii; somalijski al-Szabab/al-Kaida twierdzi, że zabił 30 żołnierzy etiopskich; w centrum TLV defilowały tysiące miejscowych i zagranicznych członków LGBT; Niemcy umorzyli śledztwo ws. podsłuchu rozmów Merkel przez NSA; francuski sąd orzekł, że nobliwy DSK nie podstawiał nikomu płatnych panienek.

TELAWIW OnLine: W Mołdawii premier Chiril Gaburici wolał zrezygnować z urzędu po 4 miesiącach, bo rozniosło się, że sfałszował maturę i dyplomik. Ogłosił, że doszedł do przekonania, iż nie pasuje do polityki i wraca do swojego prawdziwego powołania, którym jest biznes.

TELAWIW OnLine: Niemiecka firma cyber-techniczna Fraunhofer SIT, największa tego typu w Europie, otwiera w Izraelu Centrum Innowacji i Bezpieczeństwa Komputerowego. Niemcy chcą zacieśnić współpracę z izraelskimi start-upami, żeby skuteczniej stawiać odpór cyberatakom. 2 tyg. temu celem takiego ataku (chyba rosyjskiego!) było 20.000 komputerów Bundestagu, z których wycyckano…cenne dane. Wy zaś rozumiecie teraz, czemu boss „Orange” tak szybko odszczekał ciemnoty z „bojkocikiem”

TELAWIW OnLine: Slapsticowy numer w Wells – sześcioletnia dziewczynka z dygnięciem wręczyła kwiatki królowej Elżbiecie II – wyprężony żołnierz gwardii w czapie salutując zamaszyście strzelił niechcący przejętą dziewczynkę w japę…Reklama

Reklama

Treści chronione