TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Czerwiec 17, 2015 | 11:02

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 17/06/15.

TELAWIW OnLine: Serbia zszokowana komunikatem Węgrów, że zbudują czterometrowy mur wzdłuż 175-km granicy, żeby stopować migrantów.

TELAWIW OnLine: Ja się przekręcę… Webster wciągnął do swego leksykonu popularne wyrażonko „WTF” (skrót od „what the fuck” – co to znaczy).

TELAWIW OnLine: Izrael przygotowuje się do przyjęcia w strefie przygranicznej na Golanie tysięcy Druzów syryjskich, którzy w każdej chwili mogą ruszyć do ucieczki przed dżihadystami Nusry/al-Kaidy. Walki o druzyjskie miasteczko Hader u podnóża góry Hermon toczą się cały czas, choć ze zmiennym natężeniem. Dziś rano po izraelskiej stronie zawyły syreny alarmowe, ale nie odnotowano żadnego ostrzału (…).

TELAWIW OnLine: „Izrael jest obecnie najbardziej wiarygodnym parterem Indii na Bliskim Wschodzie i jednym z naszych najlepszych sojuszników na świecie” – napisał anglojęzyczny dziennik indyjski „The Asian Age” wydawany w Delhi, Bombaju i Kalkucie.Publikacja ma związek z planowaną wizytą konserwatywnego premiera Narendry Modiego w Jerozolimie. Izraelczycy pomagają Indiom w dziedzinie agrotechniki i przemysłu zbrojeniowego – w ramach przekierowywania współpracy handlowej z…”Euabii” na Azję.

TELAWIW OnLine: Palestyński Abu-Mazen (Mahmud Abbas) w Ramallah węszy spisek…Rozwiązał wspólny rząd, podejrzewając, że Hamas dogaduje się na boku z Izraelczykami ws. 5-letniego rozejmu, co podważyłoby pozycje jego szacownej ekipy Fatah w Judei/Samarii…Coś faktycznie może być na rzeczy – tak na moje wyczucie z wyluzowanego TLV.

TELAWIW OnLine: Izraelskie MSZ zwiesiło w necie 50-sekundową animację wyśmiewającą zagranicznych korespondentów, którzy obsługując np. zeszłoroczną akcję CUK EJTAN przeciw terrorystycznemu Hamasowi w Strefie Gazy – pieprzyli klamliwe farmazony, udając, że nie widzą, co się dzieje dosłownie za ich plecami. W PL takim chamskim przewalaczem był „Cegielski z IAR”.

TELAWIW OnLine (flesze): Filmik o Igalu Amirze…częściowo wykopany z festiwalu w Jerozolimie – chcą puścić go tylko gdzieś pokątnie (lewackie kabotyny); W Hamastanie 14% popiera islamskich dzikusów IS; W IL społecznicy chcą uczyć pływania Beduinów, których sporo tonie latem z braku obeznania z morskim żywiołem…;Równo 24 lata temu F.W. de Klerk zniósł apartheid w RPA (no i potem wypuścił kamerada Mandelę).

TELAWIW OnLine: Na Korsyce w gminie Prunelli-di-Fiumorbu w szkółce podstawowej rodzice nie zgodzili się, aby dzieci na koniec roku odśpiewały fragment „Imagine” Johna Lennona po arabsku…Miało być też po angielsku, francusku, hiszpańsku i korsykańsku. Zdaniem rodziców „to byłby początek końca; zakwefione baby przychodzą już po dzieci pod szkołę, jak to będzie wyglądało za 10 lat?”. Pojawiło się też ogromne graffiti z antyarabskim hejtem na asfaltowym boisku szkolnym, a nauczyciele dostali pogróżki…Reklama

Reklama

Treści chronione