TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Maj 19, 2015 | 11:10

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 19/05/15

TELAWIW OnLine: Pentagon potwierdził, że dwa irańskie okręty wojenne eskortują statek wiozący „pomoc humanitarną” do Jemenu. Persowie nie zgadzaja się na skontrolowanie ładunku przez ONZ, a ludzie Obamy oznajmili, że „nie ma dowodów, iż na pokładzie handlowca znajduje się coś poza artykułami potrzebnymi cywilom jemeńskim”. Czyli szykuje się kolejny mega obciach Obamy na arenie międzynarodowej.

HOLOKAUST OCZAMI HITCHCOCKA.

TELAWIW OnLine: UWAGA – w nowojorskim Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego odbył się premierowy pokaz filmu zmontowanego w 1945 przez Alfreda Hitchcocka – dokumetującego niemieckie zbrodnie wojenne. Porażające zdjęcia nakręcone zostały zaraz po wyzwoleniu w obozie Bergen-Belsen przez wojskowych angielskich i ekipy newsowe.

Material był przeznaczony głównie dla Niemców, żeby unaocznić im bezmiar ludobójstwa, ale zmieniły się „preferencje geopolityczne” etc. – i ”odłożono go na półkę… Odnaleziony po latach i zdigitalizowany w 2014 przez Imperial War Museums w Londynie – stanowi mega wyrazisty dokument zbrodni dokonanych przez kulturalny naród niemiecki.

TELAWIW OnLine: Królowa brytyjska Elzbieta II w trakcie czerwcowego pobytu w Niemczech odwiedzi były obóz Bergen-Belsen (wyzwolony w 1945 przez Brytyjczyków). Szkopy zamordowali tam 70 tysięcy ludzi.

TELAWIW OnLine: Lider izraelskiej Labour (opozycja) Herzog przepowiada, że kolejna runda zbrojna z Hamastanem wybuchnie w najbliższych miesiacach. Wczoraj wojskowy ekspert tej partii Bar-Lew ujawnił, że Hamas odbudowuje podziemne tunele, z których jeden dochodzi już na izraelską stronę…Hamas kontynuuje też próby rakietowe (6 pocisków odpalonych ostatnio w stronę morza), a na przejściu granicznym „Nicana” przechwycono 40 kombinezonów petwonurka przeznaczonych na hamasowskich ludzi-żab.

TELAWIW OnLine: Lotnictwo izraelskie przećwiczyło w Grecji (na Krecie) atak na rosyjske baterie przeciwlotnicze S300 – pisze portal The Aviationist. Broń ta może znaleźć się na wyposażeniu Irańczyków, którzy użyliby jej do ochrony ośrodków atomowych zagrożonych przez Izraelczyków. Grecy mają S300 od 2000 roku – w manewrach uczestniczyło 10 izraelskich F16I.

TELAWIW OnLine: Policja izraelska otrąbiła nagle niebywały jakiś sukces w walce z zorganizowaną przestępczością – „sfnalizowane zostało kilkuletnie śledztwo zakrojone na skalę miedzynarodową”. Przymknęli z 50 gangsterów, w tym ponoć paru czołowych mafiozów, przechwycili grubszą kasę etc.

Temat gorący, bo gangsterzy w IL uwiebiają rozwalać się wzajemnie w przestrzeni publicznej, no i giną niewinni ludzie… Sęk w tym, że dzielna czołówka policyjna targana jest ostatnio aferami z molestowaniem funkcjonariuszek w swych szeregach – całkiem mzliwe, że chca na gwałt ocieplić swój wizerunek.

TELAWIW OnLine: Rzucił robotę w „Charlie Hebdo” rysownik od Mahometa LUZ – nie może znieść pustki po zabitych kolegach.

TELAWIW OnLine: 5 Talibów zabitych w ataku dronowym USA w północno-zach. Pakistanie (górzysty Waziristan – granica z Afganem).

TELAWIW OnLine: W zachodnim Iraku ruszył exodus ludności sunnickiej z okolic Ramadi uciekającej przed nadchodzącymi „milicjami szyickimi” (?).

TELAWIW OnLine: Dziwne info w jordańskiej gazecie „Al Dustur” piszącej o rokowaniach między Izraelem i Hamastanem – w sprawie utworzenia „pływającego portu” między Strefą Gazy i Cyprem. Dziennik powołuje się na źródła zachodnie, według których IL proponuje tez rozszerzenie Hamastanu w strone egipskiego Synaju (co już zakrawa na totalną fatamorganę…).

TELAWIW OnLne: Madonna wraziła kij w mrowisko! – puściła na Instagramie fotę z przymierzającymi się do pocałunku Arabem i „chasydem”…Reklama

Reklama

Treści chronione