TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Czerwiec 21, 2015 | 1:03

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 20/06/15.

TELAWIW OnLine: Monsieur Fabius spodziewany w niedzielę w odwiecznej stolicy izraelskiej Jerozolimie; według Paryża wielka szóstka (P5+1) nie zamierza przedłużać terminu zakończenia rokowań atomowych z Persami potym, jak upłyne on pod koniec czerwca.

TELAWIW OnLine: Zwycięstwo wyborcze prawicy w Danii komentowane jest powszechnie w głównych dziennikach zachodnich, jako ewidentny sygnał, że cała stara Europa ma dość islamizacji i napływu migrantów. Problem jednak w tym, że samo zjawisko gigantycznej „wędrówki ludów”, którego jesteśmy świadkami, może być symptomem chaosu, w którym pogrążony jest świat.

TELAWIW OnLine: UWAGA – Egipt sygnalizuje, że dni reżimu Asada są policzone. To ostrzeżenie egipski prezydent Sisi przekazał w tych dniach odwiedzającemu go premierowi Libanu Tammamowi Salamowi. „Niech Liban przygotuje się, aby uniknac gwałtownych wstrząsów wewnętrznych”. Sygnał ostrzegawczy znad Nilu wygląda na jak najbardziej uzasadniony.

TELAWIW OnLine: W jemeńskiej stolicy Sanie auto-pułapka zabiło 17 ludzi w szyickm meczecie; w Genewie załamały się rozmowy pokojowe między emigranckim rzadem i szyickimi Hutu wspieranymi przez Teheran.

TELAWIW OnLine: Republikański Sarkozy w krzyżowymi ogniu krytyki po tym, jak na masówce w Paryżu porównał chybiony pomysł z kwotam imigranckimi do „wycieku z pękniętej rury kuchennej, któremu chce się zaradzić, zbierając wodę kolejno we wszystkich pokojach”.

TELWIW OnLine: Zatwardziała w bojach z naziolskim tatusiem francuska Marine Le Pen (FN) z holenderskim „blondasem” Wildersem (PVV) + hejtowymi Madziarami utworzyli w Europarlamencie wspólną 25-mandatową frakcyjkę eurosceptyczno-antyeuropejsko-antyimigrancką. Marinka chce się w ten sposób ostrzej lansować przed wyścigiem do prezydentury we Francji.

TELAWIW OnLine: 16 tysięcy dżihadystów z 90 krajów przyłączyło się do IS w Syrii w minionym roku – według raportu Departamentu Stanu USA

TELAWIW OnLne: Tak się przyglądam temu 21-letniemu Dylannowi Roofowi, który zamordował w afroamerykańskim kościele 9 Murzynów, przeładowując giwerę trzykrotnie…Wygląda na zwykłego, nowoczesnego i sympatycznego chłopaka. Zeznał na policji, że chciał wywołać „wojnę rasową”.

TELAWIW OnLine: Serbski premier A.Vucic gotów jechać do Srebrenicy, żeby pokajać się wreszie za zamordowanie 8000 Bośniaków w lipcu 1995.

TELAWIW OnLine: W katakumbach świątyni boga Anubisa z głową szakala w starożytnej stolicy egipskiej Memfis znajdowało się 80 mln psich mumii – oceniają naukowcy (Discovery News). Tylko nie wiedzą po kiego diabła…

TELAWIW OnLine: Katastrofalna susza w Korei Północnej…Czyli tłusty Kim III znów zagrozi atomówką i Seul & Wuj Sam podrzucą ryżu i prosa…

TELAWIW OnLine: Okazało się ostatecznie, że nie ma siły na wirusa EBOLA i wszystkie „cudowne szczepionki” nadają się tylko do wyrzucenia.

TELAWIW OnLine: „Marianne” – takie miano nosi stary kuter rybacki z grupką lewaków skandynawskich, kotwiczący w Palermo na Sycylii, którzy spróbują pod koniec miesiąca przebić się przez izraelską blokade do terrorystycznego Hamastanu. Występują jako kolejna „flotylla wolności” i mają ponoć jeszcze z kilka schomikowanych łupinek… których nie ujawniają ze strachu przed sabotażem :).

TELAWIW OnLine: Na Malcie ukarano mandatem spóźnioną na lot włoską parę goniącą Boeinga 737 kołującego do startu – życie małpuje sztukę?

TELAWIW OnLine: Sypie się fajny neogotycki parlament w Londynie – zagrożenie pożarowe, dach przecieka, wieża Big Bena odchylona o 46 cm.

TELAWIW OnLine: Ten wąsaty pruski generał Blücher, co dobił Napoleona pod Waterloo znał ponoć tylko jedno słówko po angielsku: YES i po francusku: QUI…Natomiast uwielbiał nałogowo francuske szampany i angielske lampucery – co też stanowiło główny bagaż jego złoconej karocy.

TELAWIW OnLine: W Nowym Jorku pojawi się na dniach na licytacji 8 stronic z Biblii Gutenberga – m.in. fragmenty Księgi Estery – wydanej w 1455 w Moguncji w 180 egzemplarzach (przetrwało 49). Cena wywoławcza wynosi 0,5 mln USD i pomyśleć, że ten biedny Gutenberg zmarł zadłużony po uszy.

TELAWIW OnLne: NYT doszedł do genialnego w swej prostocie wniosku, że młodzi ludzie od hi-tech w USA są lepsi od swych europejskich odpowiedników, bo „są odważniejsi w realizacji śmiałych pomysłów”.

TELAWIW OnLine: Australijczyków na tych antypodach roznosi duma, że tempo ich rozwoju gospodarczego jest najwyższe w Commonwealthu…

TELAWIW OnLine: Francuska min. środowiska Ségolène Royal wzywa do niejedzenia włoskiego mazidła czekoladowo-orzechowego Nutella produkowanego z oleju palmowego, żeby uniknąć wylesiania i globalnego ocieplenia. Na potrzeby tego kremiku głównie (80%) trzebione są palmy w Malezji, a reszta w Papui Nowej Gwinei, Indonezji i Brazylii. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że najbardziej trafione są słoiczki Nutelli, tak samo jak kiedyś musztardówy :).

TELAWIW OnLine: We Francji…postępowy islamista pochodzący z Algierii, Dalil Boubakeur wezwał do przekształcenia opustoszałych kościołów w meczety…Wg niego już teraz jest tam 2200 meczetów, ale potrzeby znacznie wykraczają ponad tę skromną ilość… Francuzów, dla których ateizm faktycznie stał się rodzajem nowej religii – dosłownie ścięło z nóg…

TELAWIW OnLine: Amerykański pisarz E.L. Doctorow (ten od „Ragtime” sfilmowanego przez Milosa Formana) – wydał w ub. roku fajną powieść pt. Andrew’s Brain z charaterystycznego dla siebie nurtu „historycznej fikcji”. Tytułowy Andrew to dający się lubić… klasyczny antybohater, który nawet chce dobrze, ale mu nie wychodzi…Wygląda to na przejrzystą aluzję do Obamy, albo też Doctorow wyczuł ducha czasów w USA, albo jedno i drugie.

TELAWIW OnLine: Palikot, opanuj się; po jakiemu to jest: „Polaku, bank cię zgnoi, jak Niemiec Żyda za okupacji” – zacząłeś pan szprechać językiem bantu?

AFP KŁAMIE NA CHAMA.

TELAWIW OnLine: Agencja France Presse znów skłamała ostatnio na chama, podając okoliczności śmierci Palestyńczyka na Zachodnim Brzegu. Według AFP został rozjechany jeepem przez żołnierzy Cahalu, ale dopiero w trzecim akapicie dowiadujemy się, że walnął w nich przedtem koktailem Mołotowa. Kierowca chcąć uniknąć trafienia, skręcił ostro, wskutek czego jeep się wywrócił, przygniatając napastnika. Tego rodzaju fałszowanie narracji – praktykowane nie tylko przez AFP – służy naturalnie dowalaniu Izraelowi i gloryfikacji dżihadystów Hamasu. Najlepsza była jednak fałszywka tej agencji w porze deszczowej, że Izraelczycy celowo otworzyli zapory na obrzeżach Strefy Gazy, żeby ją zalać Rzecz w tym, iż tam w ogóle nie ma żadnych tam.

 

@Reklama

Reklama

Treści chronione