TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Lipiec 23, 2015 | 10:09

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 23/07/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Netanjahu w najbliższy wtorek wyskoczy na parę godzin na Wyspę Afrodyty; Japsy z medialnego Nkkkei kupili różowego The Financial Timesaza 1,3 mld dolczyków; NASA odkryła przez teleskop Keplera jakąś planetkę cholernie podobną do ZIEMI…

TELAWIW OnLine: UWAGA – uchodzący na ogół za wiarygodny turecki dziennik „Hurriyet” pisze,że Ankara zgodziła się (wreszcie – eb), aby Amerykanie ze swomi koalicjantami dokonywali ataków na cele IS z bazy lotniczej Incirlik. Prezio Erdogan miał powiadomić o tym wczoraj Obamę telefonicznie.

TELAWIW OnLine: Tryskający zadowoleniem szef Pentagonu Ash Carter objawił się dziś nagle w Bagdadzie – od środy w Iraku w 6 zamachach samobójczych IS zgnęło 59 ludzi (lekko licząc). Mr Carter odwiedził już przedtem Izrael i saudyjskiego króla Salmana – reklamując unikatowy układzik atomowy z Iranem :).

TELAWIW OnLine: Rumunia zakazała wreszcie negowania Holokaustu i propagowania neohitleryzmu. Światli obywatele tego pięknego kraju w latach II wojny własnymi nieskalanymi rączkami wymordowali prawie 300 tysięcy Żydów i z 10 tysięcy Cyganów.

TELAWIW OnLine: Szefostwo ruszającego w przyszłym tygodniu międzynarodowego festiwalu rockowego w rumuńskiej Transylwanii oferują darmowe bilety za oddawanie krwi… Duch słynnego wampira Drakuli utożsamanego z tymi górkami – pewnikiem zgrzyta zębami na swoim mrocznym zamczysku.

TELAWIW OnLine: Ruchliwa jak rtęć Signora Mogherini w poniedziałek odwiedzi słoneczny Rijad, skąd już następnego dnia przefrunie do Teheranu. W tym ostatnim miejscu uprzedził już ją kordialny wicekanclerz Niemiec S.Gabriel z szerokim gronem biznesmenów, a w przyszłym tygodniu zląduje tam niezwykle aktywny dyplomatycznie Monsieur Fabius.

TELAWIW OnLine Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović spotkała się z Netanjahu i Rywlinem w Jerozolimie (wymienili bardzo miłe uśmiechy).

TELAWIW OnLine: Pełnomocnik ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura oskarża reżim Asada o masakrowanie ludności cywilnej w nalotach na szturmowane przez dżihadystów miasto Zabadani (ważne w celu zapewnienia ciągłości terytorialnej między Damaszkiem i Libanem).

TELAWIW OnLine: John Kerry zaczął dziś parodniową sesję bajdurzenia o unikatowym układziku atomowym z Iranem – na senackiej komisji spraw zagranicznych. „Alternatywą dla układu byłaby wojna” (bzdura – eb).

TELAWIW OnLine: Wg Pentagonu Izrael ofiarował Jordanii 16 używanych (wyremontowanych przez ekipy techniczne US Army) śmigłowców „Cobra” do ochrony granic przed dzikusami IS. Zdaje się, że to tylko czubek góry lodowej, jeśli chodzi o pomoc, jakiej Izraelczycy udzielają Królestwu Haszymidzkiemu w tych zmaganiach (…).

TELWIW OnLine: Niezatapialny włoski Silvio Berlusconi powiedział La Stampie, że Putin chce mu nadać obywatelstwo rosyjskie i zatrudnić, jako ministra ds. ekonomicznych…Dwa lata temu nowym Rosjaninem tego formatu został francuski aktor G. Depardieu, który zaskarbił sobie extra sympatię Putina rolą Rasputina…Wychodzi na to, że „boski Silvio” chciałby robić imprezki bunga-bunga na zaśnieżonych daczach podmoskiewskich.Reklama

Reklama

Treści chronione