TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Lipiec 26, 2015 | 9:26

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 26/07/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Tureckie F-16 znów wieczorem zbombardowały cele kurdyjskie w północnym Iraku; Obama z Kenii przemieścił się do Addis Abeby; Palestyński Abu-Mazen chce zrezygnować z szefostwa jakoś chyba we wrześniu.

TELAWIW OnLine: Oficjalna Jerozolima odrzuciła bzdury wygadywane przez Johna Kerry’ego w Senacie Kongresu USA, deklarując, że Izrael w dalszym ciągu wytykać będzie ekipie Obamy kardynalne błędy popełnione w rokowaniach atomowych z Persami. Kerry oznajmił przedtem, że „w razie zablokowania układu przez Kongres, świat obarczy odpowiedzianością za to Izrael, który znajdzie się w jeszcze większej izolacji”.

TELAWIW OnLine: Z Obamą jest tak, że nawet najbardziej postawione na łbie idiotyzmy na Bliskim Wschodzie okazują się normą prawomocną… Wczoraj w komentarzu wideo wyraziłem przypuszczenie, że Obama zezwolił Turkom na atakowanie Kurdów w Iraku przy okazj nalotów na IS w Syrii. W nocy Biały Dom oznajmił, że „Turcja ma prawo bronić się przed terrorem PKK”. Tak naprawdę Ankarze chodzi o to, żeby przeszkodzic narodowi kurdyjskiemu w wybiciu się na niepodległość. Mówiąc wprost: Obama zdradził Kurdów (najlepszych sojuszników USA kontra zaraza IS).

TELAWIW OnLine: Izraelczycy i Żydzi na świecie obchodzili dziś Tisza B’Aw, czyli coroczny dzień żałoby (połączony z postem) – z powodu zburzenia Pierwszej i Drugiej Świątyni Jerozolimskiej. W związku z tym na stołecznym Wzgórzu Świątynnym, gdzie w najświętszym od paru tysięcy lat dla Żydów miejscu stoją dziś dwa meczety – doszło do arabskiej zadymy…Przed usytuowaną poniżej Ścianą Płaczu, jedynym pozostałym fragmentem Drugiej Świątyni, modliły się tłumy Izraelczyków, nie tylko ortodoksyjnych.

TELAWIW OnLine: Londyn odwołał przeciwskazania dotyczące wyjazdów do Iranu – nadal jednak nie otwiera swojej ambasady w Teheranie, gdzie w razie czego…Brytyjczycy mogą prosić o pomoc Szwedów lub placówkę UE.

TELAWIW OnLine: W Australii 4,5 metrowy biały żarłacz (rekin-ludojad) zabił faceta nurkującego z córką w poszukiwaniu muszel na Tasmanii.

TELAWIW OnLine: Ekipa Obamy sygnalizuje, że w listopadzie wypuści z pierdla po 30 latach nieszczęsnego Pollarda (w ramach bajeru pro-IL)…

TELAWIW OnLine: „Szwedzcy Demokraci”, partia skrajnie antyimigrancka, obwieszczają w neciku, że organizują 29 lipca zadymę gejowsko-lesbijską (marszyk) w zarabizowanej części Sztokholmu. Tymczasem dzikusy IS zamordowały w Palmyrze 2 Syryjczylów oskarżanych o homoseksualizm – zepchnęli ich z dachu budynku i ukamieniowali – foty puszczają w social mediach.

TELAWIW OnLine: W UE takie podstawowe prawdy wciąż jeszcze uważane są za herezję…Węgierski premier Viktor Orban oznajmił, że „wzrost zagrożenia terrorystycznego związany jest z problemem imigranckim, a fundamentalistyczne podejście Zachodu do praw człowieka stanowi zachętę dla imigrantów”… Węgry ne oglądając się na nic ukończą jesienią budowę 4-metrowej wysokosci zasiekow antyimigracyjnych na granicy z Serbią.

TELAWIW OnLine: Reżim ajatollahów zdementował złowieszcze info, jakoby cholerny McDonald’s miał znowu zacząć truć Persów hamburgerami.

TELAWIW OnLine: 12-letnia dziewczynka z islamskiego Boko Haram zabiła 20 ludzi, wysadzając się w popularnym barze w kameruńskim mieście Maroua; w środę w podwojnym zamachu samobójczym na bazarze zginęło tam 13 osób. Kamerun uczestniczy w 5-państwowych siłach afrykańskich, które od 30 bm. mają zacząć tępić dzikusów Boko Haram w Nigerii.

TELAWIW OnLine: Policja francuska ostrzelała…, ale potem zbagatelizowała incydent z autkiem, które staranowało barierki na trasie Tour de France w Paryżu.

TELAWIW OnLine: Połowa 16-osobowej męskiej drużyny kubańskiej w Igrzyskach Panamerykańskch w hokeju na trawie dała nogę do USA.

TELAWIW OnLine: Według CNN objawiła się znowu (tym razem w Mozambiku) złowroga „choroba panamska” – która w latach 60. zniszczyła większość plantacji bananowych na świecie…Tylko w Afryce z uprawy bananów żyje 100 mln ludzi (nie mówiąc o walorach odżywczych tych owocow). Tzw. HIV bananowy może okazać się źródłem tragicznych utrapień, jeśli oczywiście CNN nie bije piany ogórkowej…Reklama

Reklama

Treści chronione